Košarkaši Rogaške i Sutjeske izborili finale Memorijalnog turnira “Marijofil Džidić” u Mostaru

Nikšićka KK Sutjeska drugi je finalist memorijalnog košarkaškog turnira “Marijofil Džidić” koji se igra u Mostaru. Nikšićani su nadigrali HKK Zrinjski rezultatom 90:82 i došli u priliku obraniti naslov osvojen prošle godine.

Nakon što je u prvom meču KK Rogaška nadigrala HKK Čapljina u drugoj i kudikamo neizvjesnijoj utakmici slavila je crnogorska momčad te će se sutra suprotstaviti Slovencima u finalu turnira.

Tek u posljednjoj četvrtini momčad Sutjeske uspjela je prelomiti ovu utakmicu koja je svojim velikim dijelom protekla skoro u samom egalu. Nakon prvih 20 minuta Crnogorci su vodili s 45:43 a u zadnju četvrtinu ušli su sa samo 4 koša viška, piše Pogled.ba.

Sjajni Nikola Pavličević s 33 koša predvodio je Sutjesku do pobjede u ovom meču. Nikola Đoković dodao je 19, a povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ismet Sejfić 17 poena. Kod Zrinjskog najbolji je bio Aleksandar Danilović s 20 poena a 19 je postigao Krsto Bjelica. Solidne partije pružili su još Glogovac sa 16 te Bruggeman s 15 poena.

Finale turnira igra se sutra u 20h a utakmica za treće mjesto u 18 sati.