Košarkaši Gruda su prvaci Herceg-Bosne

Košarkaši HKK Grude osvojili su Košarkašku ligu Herceg-Bosne.

Oni su u petoj odlučujućoj utakmice finalne serije slavili protiv košarkaša Čapljine rezultatom 80:61 (3:2 u seriji) te su tako izborili plasman u Košarkaško prvenstvo BiH.

Prva četvrtina protekla je u dosta izjednačenom tonu, što govori i rezultat nakon prvih 10 minuta, a glasio je 19:19.

Sličnu situaciju vidjeli smo i u drugoj dionici, jer se nijedna momčad nije uspjevala odlijepiti na neku osjetniju prednost. Ipak, u završnici poluvremena Gruđani su bili precizniji te odlaze na poluvrijeme s vodstvom od tri razlike (37:34).

Onda, u trećoj četvrtini prava rapsodija domaćih. Potpuno su izdominirali goste iz Čapljine i odvojili se na značajnu prednost koju su održavali do kraja utakmice. Gruđani su napravili u ovoj četvrtini skor od čak 22:12 što mi je uoči posljednjih minuta donijelo prednost od 13 razlike (59:46).

U posljednoj četvrtini, Čapljinci nisu uspjeli podići razinu svoje igre kako bi ugrozili raspoložene momke u plavim dresovima koji su na kraju zasluženo slavili s konačnih 80:61 te se tako okitili naslovom prvaka Herceg-Bosne.

Najefikasniji u redovima slavljeničke momčadi u odlučujućoj utakmici bio je Antonio Leventić s 23 koša. Marko Andrijanić je u veliku pobjedu ugradio 20 koševa, a Zlatko Galić 16. Dobar je bio i Željko Leko s 13 koševa.

Kod gostiju iz Čapljine Domagoj Vucić je bio jedini raspoložen igrač, a ubacio je 18 koševa, dok je Valentin Jurković dodao 11 koševa.