Košarkaši Gruda dobili prvu utakmicu finala doigravanja protiv Posušja

Košarkaši Gruda i Posušja odigrali su prvu utakmicu finala doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne, a domaćin je slavio pobjedu 63:56 (12:19, 20:17, 18:16, 13:4) i na taj način poveo u finalnoj seriji s 1:0.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 19:12, a u 14. minuti povećali svoju prednost na poprilično uvjerljivih 33:19, međutim Gruđani do završetka poluvremena uspijevaju smanjiti zaostatak na 32:36.

Domaćin je nakon treće četvrtine stigao gotovo do rezultatskog egala (50:52) što je značilo da nas očekuje iznimno uzbudljiva završnica susreta.

Gruđani su igrali sjajnu obranu u posljednjoj dionici, dok gosti nisu bili u stanju ništa zabiti, iako su s tribina imali veliku podršku svojih navijača koji su stvorili domaćinsku atmosferu za Plantakovu momčad.

U posljednje tri minute susreta ušlo se s prednošću domaćih 57:56, a u toj završnoj fazi više nije bilo poena iz igre. Domaćini su ih zabili šest, ali svih šest s crte slobodnih bacanja i na kraju slavili pobjedu 63:56 koja ih je približila osvajanju naslova prvaka, a samim time i plasmanu u Prvu ligu BiH.

Ivan Šušak je sa 18 poena predvodio domaću momčad, Zlatko Galić je dodao 12 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je Nikola Andrijanić ubacio 11 poena. U redovima Posušja najučinkovitiji bili su Ante Begić s 14 poena i 9 skokova, te Ante Ramljak s 14 i Dominik Jukić s 13 postignutih poena.

Druga utakmica finalne serije igra se u srijedu, 25. travnja, u Posušju s početkom u 20 sati.

GRUDE – Dvorana Bili Brig. Gledatelja: 500. Prva utakmica finala doigravanja za prvaka lige Herceg-Bosne: Grude – Posušje 63:56 (12:19, 20:17, 18:16, 13:4).

HKK GRUDE: Željko Leko, Ante Smolić 6, Mate Zucić, David Mikulić 2, Nikola Andrijanić 11, Zlatko Galić 12, Marko Andrijanić 4, Stipe Planinić 4, Ivan Šušak 18, Bože Galić 6, Domagoj Mikulić. Trener: Igor Jelić.

KK POSUŠJE: Josip Ramljak 4, Ante Ramljak 14, Dominik Jukić 13, Ante Begić 14, Mario Širić, Josip Penava 9, Gordan Polić, Karlo Mustapić, Ante Leko 2, Dario Kovač, Josip Penava (II), Ante Kovač. Trener: Josip Plantak.