Kočerin i Rodoč 1 u velikom finalu Lige Hercegovine

U četvrtak navečer su u Posušju na igralištu OŠ Ivana Mažuranića odigrani polufinalni susreti Lige Hercegovine.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastali su se Rodoč 1 (Mostar) i Gradac (Posušje).

5 minuta prije kraja prvog poluvremena Zvonimir Begić, na radost domaćih navijača, donosi prednost ekipi Graca. Slavlje nije dugo potrajalo, Luka Suton izjednačava rezultat pri kraju prvog poluvremena, prenose Grude-online.com.

Na polovici drugog poluvremena Josip Suton donosi prednost ekipi Rodoča. Gradac je nakon toga podigao tempo igre i 5 minuta prije kraja dolaze do izjednačenja i rezultatom 2:2 završava regularni dio utakmice.

Nakon penala pobjednik je momčad Rodoč 1 rezultatom 6:5.

U drugom susretu na teren su izašli Kočerin (Široki Brijeg) i Ružići (Grude).

Kočerin je bolje otvorio susret dok su Ružići čekali svoju priliku a 5 minuta prije kraja prvog poluvremena Ivan Logara dovodi Ružiće u vodstvo.

U posljednjim minutama prvog poluvremena Mario Mikulić postiže 2 pogotka i dovodi Kočerin u vodstvo.

Isključenje Stipe Mikulića pri kraju susreta slomilo je utakmicu četiri minute prije kraja susreta Ivan Vukoja povećava vodstvo Kočerina na 3:1. Nakon toga Mario Mikulić postavlja konačni rezultat 4:1.

Finalna večer je na rasporedu u petak u 20:30 utakmica za treće mjesto između momčadi Gradca i Ružića, te u 21:30 veliko finale 15. izdanja Lige Hercegovine a sastaju se Rodoč 1 i Kočerin.