Klub širokobriješkog vratara ispao iz Serije A

Nogometaši Verone igrat će i iduće sezone u talijanskoj Serie A, u majstorici na neutralnom terenu Verona je svladala Speziju s 3-1.

Ranije su Serie A napustili Sampdoria i Cremonese, a isti broj bodova nakon 38 odigranih kola su imali Verona i Spezia na 17. i 18. mjestu. Tako su na neutralnom terenu, u Reggio Emiliji, igrali majstoricu u kojoj je Verona bila bolja.

Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Verona je povela već u petoj minuti golom Faraonija, dok je deset minuta kasnije izjednačio Ampadu. U 26. i 38. minuti ključne golove za veliko slavlje Verone dao je belgijski napadač Cyril Ngonge, javlja Hina.

Cijelo drugo poluvrijeme Spezia je napadala i imala brojne prilike, ali je sjajno branio vratar Verone Montipo. Ujedno je Verona sačuvala vodstvo i s igračem manje od 68. minute kada je isključen Faraoni. U 70. minuti Spezia nije realizirala ni jedanaesterac.

Podsjećamo, dres Spezije, novog člana Serije B, nosi 21-godišnji širokobriješki vratar Petar Zovko kojemu ugovor s klubom istječe na ljeto 2024. godine.

Iz Serie B u Serie A ulaze Frosinone, Genoa i Cagliari.