Klub iz Hercegovine istupio iz Premijer lige

Premijer liga BiH u futsalu ostala je bez jednog kluba.

Naime, u okviru 14. kola u Trebinju se trebala igrati utakmica između KMF Leotar i FC Mostar SG, no ona nije odigrana.

Prema pisanju portala Sportske.ba, bivši prvak BiH, KMF Leotar je istupio iz lige.

Tako su odigrane četiri utakmice 14. kola.

Oba derbija u ovom kolu su pripali domaćim ekipama, MNK Brotnjo je bio bolji od ekipe MNK Kaskada, 5:1, dok je FC Centar svladao MNK Seljak, 4:1.

FC Salines je visoko porazio nekadašnjeg prvaka BiH u svom Mejdanu, rezultatom, 7:2. Već u prvom poluvremenu popularni Jarčevi su imali prednost od 4:0. Sead Buljubašić je za tri minute postigao isto toliko golova, 18’ 19’ 21’ za 5:0.

HFC Zrinjski je ponovo bio uvjerljiv protiv ekipe KMF Beli Anđeli. Nakon što su pomenutu ekipu pobjedili u četvrtfinalu Kupa BiH, futsal Plemići su i u prvensvenom ogledu svladali debitante u ligi, 6:2.

Susret u Trebinju između KMF Leotara i FC Mostar SG nije odigran, bivši prvak BiH, KMF Leotar je istupio iz Premijer lige BiH.

Rezultati: MNK Brotnjo – MNK Kaskada 6:1, FC Centar – MNK Seljak 4:1, HFC Zrinjski – KMF Beli Anđeli 6:2, FC Salines – KMF Tango 7:2.

Poredak: FC Mostar SG Staklorad 34 boda, HFC Zrinjski 30, FC Centar 25, FC Salines 24, MNK Brotnjo 23, MNK Seljak 22, MNK Kaskada 20, KMF Beli Anđeli 11, KMF Leotar 9, KMF Tango 0 bodova.