Klopp: Atleticu su navijači bili dodatno gorivo, na Anfieldu će biti drugačije

Nogometaši Liverpoola sinoć su pretrpjeli 1:0 poraz na gostovanju kod Atletica u Madridu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Najveće zvijezde “Redsa” nisu mogle doći do pravoga izražaja, a neki od njih zračili su nervozom. Tako je Sadio Mane dobio žuti karton nakon prekršaja na hrvatskom reprezentativcu Šimi Vrsaljku, a mogao je u samoj završnici prvog poluvremena i pocrvenjeti, ali sudac Szymon Marciniak nije popustio pod pritiskom igrača Atletico i pokazao mu drugi žuti karton. Zato ga je trener Jürgen Klopp odlučio na poluvremenu ostaviti na klupi.

Mane je bio meta i to je bilo očito. Odigrao je jako dobro prvo poluvrijeme i jedina stvar koju su oni željeli je bilo da dobije žuti karton. Njihov je plan bio isključiti ga iz utakmice, rekao je Klopp i objasnio zašto se odlučio na zamjenu.

Bojao sam se da će njegov protivnik ostati ležati ako on duboko udahne, objasnio je Klopp i tako indirektno prozvao Vrsaljka koji je bio zadužen za Maneovo čuvanje.

Priznao je Klopp da je atmosfera odradila svoje na Wanda Metropolitanu, ali i navijestio da će u uzvratu na Anfieldu stvari biti drugačije.

Halland s Dortmundom srušio PSG, Atletico minimalno slavio protiv Liverpoola

U ovakvoj užarenoj atmosferi sucu nije lako. Toliko se stvari dogodilo, a nakon 30 minuta trojica igrača su već ležala na travnjaku…Oni su imali nevjerojatan intenzitet, a od publike su stalno dobivali dodatno gorivo, dok smo mi vozili na “jednom tanku”. Nisam siguran da je Diego Simeone vidio puno od utakmice jer je konstantno animirao publiku. E to će se sada promijeniti, dodao je Klopp, aludirajući, dakako, na uzvrat na Anfieldu 12. ožujka.

U ovoj smo utakmici vidjeli kakav utjecaj stadion može imati. Cijeli stadion želio je rezultat i rezultat su dobili. Nije to bio senzacionalan nogomet, ali željeli su rezultat i dobili su ga, zaključio je Liverpoolov trener, prenose Sportske novosti.

S takvim se zaključkom slaže i Simeone.

Reakcija naših gledatelja bila je nevjerojatna, rijetko sam ih viđao ovakve. Bili su uz nas cijelu utakmicu i poželio sam navući kopačke i uletjeti na travnjak, objasnio je Simeone.