‘Kauboji’ uvjerljivi i protiv Alžira

U 2. kolu skupine D Svjetskog rukometnog prvenstva u Španjolskoj, rukometna reprezentacija, nakon pobjede nad Australijom (36:13), ostvarila je još jednu. Ovoga puta ‘nastradao’ je Alžir koji nije mogao parirati ‘Kaubojima’. Hrvatska je na kraju slavila 31:20 (15:12).

Prema rezultatu na poluvremenu nije se dalo naslutiti da će ova utakmica završiti s pobjedom od 10 i više razlike. Uporni Alžirci uspijevali su parirati Hrvatskoj, ponajviše zahvaljujući agresivnosti i ‘divljom’ obranom 3-3. Danak je platio i Blaženko Lacković koji je u 9. minuti susreta obnovio ozljedu nedavno operiranog prsta na šuterskoj ruci te nije ulazio u igru do kraja susreta.

Utakmica je prelomljena u drugom dijelu drugog poluvremena kada Hrvatska ubacuje u višu razinu te odlazi na nedostižnih 9 pogodaka razlike. Vrijedi istaknuti i podatak da je izbornik Slavko Goluža, Igora Vorija uveo u igru tek u 44. minuti. Vorija je odmarao u utakmici s Australijom, no pred kraj utakmice s Alžirom dao mu je priliku da osjeti podlogu i igru te tako odradio veoma dobar posao odmorivši jednog od stožernih igrača hrvatske reprezentacije.

Najbolji strijelac bio je Ivan Čupić s 8 pogodaka, a 4 pogotka i 6 asistencija pridodao je Marko Kopljar koji je proglašen i igračom utakmice. Vratari su imali ukupno 9 obrana, Alilović 6, a mladi Filip Ivić 3.

U 3. kolu Hrvatska igra protiv Mađarske. Utakmica je na rasporedu u utorak, 15. siječnja, u 21:15h.