Kauboji lagano protiv Belgije na korak do plasmana na EP

Hrvatska rukometna reprezentacija svladala je Belgiju u susretu drugog kola skupine 2 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U svom prvom susretu u kvalifikacijama Belgija je u Zrenjaninu remizirala sa Srbijom 27:27 i tako pokazala da je vrlo kvalitetan protivnik. No, Kauboji su ušli odlučno i sigurno u utakmicu opravdavajući ulogu favorita. Laki golovi na početku dali su dodatno samopouzdanje rukometašima Line Červara koji su cijelo prvo poluvrijeme bez problema kontrolirali utakmicu.

Na terenu su se najviše istaknula krila koja su i postigla najviše golova. Zlatko Horvat i Manuel Štrlek skupa su zabili 11 golova u prvih pola sata. Organiziran napad bez većih grešaka i solidna obrana dovela je Hrvatsku do vodstva od šest razlike (18:12) na kraju prvog poluvremena.

Kauboji su i u drugo poluvrijeme ušli dobro. Iako su upali u “crnu rupu” i Belgija je počela smanjivati zaostatak brzo su se digli nastavljajući kontrolirati utakmicu. Bivši igrač Izviđača iz Ljubuškog David Mandić zabilježio je dobru partiju upisavši tri pogotka. Susret je završio rezultatom 30:25.