Kauboji lagano do pobjede nad Japanom

Hrvatska je u drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva u Njemačkoj očekivano došla do visoke pobjede protiv Japana rezultatom 35:27.

Šego je na vratima dobrim obranama otvorio utakmicu, a Hrvatska je igrala onoliko koliko joj je trebalo. Kauboji nisu žurili u napadu, već su htjeli nametnuti svoj ritam protiv ipak nedovoljno iskusne momčadi Japana.

Izabranicima Line Červara nije puno trebalo da uhvate ritam i lagano uspostave veliku prednost. Nakon prvih deset minuta Kauboji su imali prednost 7:1. Veći dio prvog poluvremena obrana je odlično funkiconirala, no pred kraj su se Hrvati opustili i Japan je stigao do -4.

U prvom poluvremenu Šego se istaknuo s 9 obrana, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Hrvatske 18:13.

Hrvatska u prvih deset minuta drugog poluvremena napravila seriju od 6:0 i tako došla do 10 pogodaka prednosti (24:14). Brojne promjene na terenu radio je izbornik Lino Červar, tako da se glavni igrači nisu iscrpili i spremni mogu čekati Makedoniju. Skoro svi igrači upisali su se u strijelce, a u drugom poluvremenu Stevanović je upisao 12 obrana.

Kauboji su na kraju uvjerljivo slavili i u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu. Za igrača utakmice izabran je Zlatko Horvat.

Hrvatska i Makedonija igraju sutra od 18 sati.