Karačić: Sada se možemo potpuno priključiti vrhu; Zildžović: Nismo bili dorasli Širokom

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su 18. kolu Premijer lige BiH poslijednoplasiranu Zvijezdu 09 s rezultatom 4:0.

Po završetku utakmice, na Pecari je održana konferencija za medije na kojoj su se obratili treneri obje momčadi.

Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi i isto tako zahvaljujem kolegi na čestitkama, a ja Zvijezdi želim puno sreće i uspjeha u nastavku prvenstva. Mi smo jako kvalitetno otvorili utakmicu, na vrijeme smo postigli pogotke. Nakon toga došla je jedna pauza koja nije bila planirana, sigurno to je malo utjealo na igru. Mi smo čitavo vrijeme kontrolirali igru i ovaj put po dosta teškom terenu. Na kraju mislim da smo potpuno zasluženo pobijedili i osvojili tri boda s kojima dolazimo u situaciju gdje se možemo potpuno priključiti gore u vrhu. Sada se idemo kvalitetno pripremiti za utakmicu protiv Tuzla Cityja, zadovoljno je kazao Toni Karačić, trener NK Široki Brijeg.

Zildžović: Za mene je iznenađenje što Široki nije među prve tri-četiri momčadi

S druge strane trener gostiju Adnan Zildžović nije mogao biti zadovoljan s današnjim rezultatom.

Prije svega čestititam kolegi treneru Karačiću i Širokom Brijegu na potpuno čistoj i zasluženoj pobjedi. Mi realno danas nismo bili dorasli momčadi Širokog i pravo je čudo što Široki nije danas pobijedio i većom razlikom ovdje. Bila je osjetna razlika u kvaliteti i čestitam kolegi na obavljenom poslu u proteklom razdoblju. Za mene je veliko iznenađenje što se Široki ne nalazi među prve tri ili četiri momčadi jer po kvaliteti to sigurno zaslužuje. U najavi sam rekao kako se nadam da će Široki unaprijed upisati tri boda, ali oni su nas potpuno demantirali.

Adnan Zildžović, trener Zvijezde 09

U prvih sedam minuta bilo je već 2:0, bila je to potpuna njihova dominacija. Osjetna je ta kvalitativna razlika. Isitna bilo je nekih razlika gdje smo bili možda i ravnopravni, ali Široki je riješavao svoje ozbiljne situacije onako kako bi to i trebalo riješavati. Mi svoje situacije ne pretvaramo u pogodak. Ne znam je li sve izgubljeno, dolazi nam pauza, prijelazni rok, a imamo još utakmicu i sa Sarajevom. Pokušat ćemo iskoristiti izostanak pet igrača kod Sarajeva i probati doći do tih bodova. Međutim ako je nešto dobro, devet bodova je razlika za mjestom koje osigurava opstanak, a to je dostižno. Mi ćemo se sigurno pojačati u nastavku sezone, tako da nikome neće na proljeće biti lako pobijediti nas, kazao je Zildžović poslije utakmice.