Kako biste održali svoj klima uređaj u najboljem stanju i spriječili plijesan ili druge probleme, čistite filter barem svaka dva mjeseca i temeljito očistite unutrašnjost prije i nakon najtoplijeg razdoblja.
Prije nego što počnete s čišćenjem, sjetite se isključiti uređaj i izvući ga iz struje. Ako je unutrašnjost uređaja vlažna, uključite ga na način rada s ventilatorom 30-40 minuta kako bi se osušio, savjetuje House Digest.
Kako očistiti klima uređaj?
Vaš priručnik će vam pokazati kako otvoriti klima uređaj i doći do unutrašnjosti.
Nekoliko unutarnjih komponenti treba očistiti, uključujući zračni filter, zavojnice, lamelice i posudu za kapanje.
Koristite usisavač za uklanjanje većih ostataka s tih komponenti.
Očistite filter klima uređaja sapunom za suđe i isperite hladnom vodom.
Ne zaboravite ga potpuno osušiti na zraku prije nego što ga vratite u uređaj. Što se tiče posude za kapanje, vlažna krpa može pomoći u uklanjanju ostataka prije nego što je isperete sapunom i vrućom vodom.
Ovo je također prilika da očistite i odčepite odvodnu cijev vašeg klima uređaja, prenosi Večernji list.
Vodikov peroksid dolazi na red u završnom koraku.
Kao antifungalno sredstvo za čišćenje, vodikov peroksid pomaže u ubijanju i sprječavanju plijesni na čvrstim površinama poput unutrašnjosti vašeg klima uređaja.
Poprskajte sve komponente, uključujući zavojnice i lamelice i pustite da se osuše prije nego što ponovno uključite uređaj.
Vodikov peroksid nije jedini proizvod koji može spriječiti plijesan u vašem klima uređaju. Neki ljudi koriste izbjeljivač ili izopropilni alkohol, ali drugi kažu da bi oni mogli oštetiti unutrašnjost klima uređaja.
Ostale alternative uključuju ocat, komercijalna sredstva za uklanjanje plijesni i sredstva za čišćenje klima uređaja.
(www.jabuka.tv | Foto: Freepik)