Južnoafrikanci šokirali Egipćane, Salah u suzama

Nogometaši Južnoafričke Republike u osmini finala Afričkog prvenstva u Kairu su svladali domaćina Egipat 1:0.

Pobjednički gol za “Bafana Bafanu” postigao je Thembinkosi Lorch u 85. minuti i tako je završio san Egipćana o trijumfu pred domaćim navijačima.

Egipatska reprezentacija odigrala je lošu utakmicu, a u sivilo momčadi uklopio se i najbolji afrički nogometaš Mohamed Salah, koji je teško podnio poraz pred domaćim navijačima rasplakavši se nakon utakmice, a tješili su ga čak i protivnički igrači.

Južnoafrikanci će u četvrtfinalu igrati protiv Nigerije koja je u dvoboju osmine finala igranom u Aleksandriji svladala branitelje naslova Kamerun 3:2, a junak susreta bio je bivši napadač Watforda Odion Ighalo.

U utakmici punoj preokreta povela je Nigerija golom Ighala u 19. minuti. No, pred kraj prvog poluvremena uslijedio je preokret i Kamerun dolazi u vodstvo 2:1, a strijelci su bili Stéphane Bahoken (42) i Clinton N’Jie (44). Ighalo je ponovno strijelac u 64. minuti za izjednačenje na 2:2, a u 66. minuti je asistirao Alexu Iwobiju za pobjedu Nigerije 3:2.