Jusuf Nurkić briljira u NBA ligi

Košarkaši Brooklyn Netsa upali su u novu negativnu seriju pretrpjevši četvrti uzastopni poraz, ovoga puta izgubili su na svom parketu od slabašnih Philadelphia 76-ersa sa 88:90.

Mostarac Bojan Bogdanović je za 13 minuta provedenih na terenu postigao šest koševa uz šut iz igre 3-4, a kapetan košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović na terenu je proveo nešto više od 20 minuta, a ta to vrijeme postigao je šest poena.

Pobjednički koš postigao je Nerlens Noel tri sekunde prije kraja susreta, a u preostalom vremenu Netsi su pokušali doći do pobjede tricom Brooka Lopeza. To je u najmanju ruku bio čudan izbor jer je Lopez u dosadašnjoj karijeri uputio tek osam šuteva za tri od kojih niti jednoga nije pogodio, pa tako niti ovoga.

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu. Na gostovanju kod Sacramento Kingsa, Denver je došao do četvrte uzastopne pobjede 118:108, a BiH košarkaš je ubacio 16 poena čime je izjednačio svoj rekord NBA karijere. Imao je još osam skokova i tri blokade.