Juniorska LP: Poraz Dinama u Bergamu

Mlada momčad Dinama propustila je prvu priliku osigurati “europsko proljeće” nakon što je u susretu 5. kola C skupine juniorske Lige prvaka u Bergamu izgubila od Atalante s 0-2.

Dinamu je pobjeda osiguravala prvo mjesto u skupini i izravni plasman u osminu finala, dok bi se s jednim bodom približili osvajanju barem drugog mjesta koje vodi u play-off.

Nažalost, momčad Igora Jovićevića je odigrala slabo i Atalanta je posve zasluženo slavila.

Domaćin je poveo u 58. minuti preko Alessandra Cortinovisa, a samo tri minute poslije Emmanuel Gyabuaa je zabio za 2-0.

Najbolju priliku Dinamo je imao u 36. minuti kada je Marin propustio dva zicera za vodstvo, oba puta njegove je udarce obranio Ludovico Gelmi.

Atalanta je pobjedom preuzela prvo mjesto u skupini s 10 bodova, Dinamo je ostao na osam bodova, a zatim slijede Manchester City s četiri i Šahtar s dva boda, ali i utakmicom manje.

U posljednjem kolu Dinamo će 11. prosinca ugostiti Manchester City, dok se u drugom susretu sastaju Šahtar i Atalanta, a Talijanima za potvrdu prvog mjesta treba bod.

Juniori Dinama ove sezone igraju u Champions League Path dijelu ždrijeba, a protivnici su im kao i seniorskom sastavu, Manchester City, Atalanta i Šahtar.

Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u osminu finala, dok drugoplasirana momčad ide u play-off rundu gdje će se za ulazak u osminu finala boriti s jednom od momčadi koja igra u Domestic Champions Path dijelu ždrijeba.

Mlada momčad Dinama je prošle sezone dogurala do četvrtfinala Lige prvaka izgubivši od Chelsea nakon izvođenja jedanaesteraca. Londonski sastav je poslije u finalu izgubio od Porta.

Večeras će se za europsko proljeće boriti i seniorski sastavi Atalante i Dinama na milanskom San Siru. Talijanima igra samo pobjeda, dok Dinamu bod ili pobjeda osiguravaju treće mjesto i Europsku ligu, te ostavljaju u igri za osminu finala Lige prvaka.