Juniorska LP: Dinamo dobro krenuo pa se raspao i dobio dva crvena kartona

Dinamovi juniori završili su svoj europski put nakon što ih je Benfica u Nyonu u četvrtfinalu Lige prvaka pobijedila 3:1. Dinamo je vodio, ali nije izdržao, a Portugalci će za finale igrati s Ajaxom.

Momčad Goce Sedloskog, koji je imao problema sa sastavljanjem momčadi zbog ozljeda, krenula je odlično. Već u 6. minuti Batistić je idealno našao Marina na drugoj stativi, ali je jedan od najboljih Dinamovih igrača u čistoj šansi pucao pokraj gola.

Dinamo je od početka visoko stiskao Benficinu obranu, koja se nije snašla u takvoj igri pa su Portugalci često panično izbijali loptu i upadali u serije pogrešaka. Svoju dominaciju Dinamo je naplatio u 16. minuti nakon krasne akcije.

Julardžija je idealno proigrao Karricu koji je izbjegao zaleđe i onda rutinski prebacio istrčalog golmana za 1:0. No, nakon što je zabio gol, Dinamo se počeo nesvjesno povlačiti, a vrlo kvalitetna Benfica počela je stiskati.

U 20. minuti Dantas je ubacio, Ramos je prvi na lopti, ali njegov udarac odlazi pokraj gola. Kako je poluvrijeme odmicalo, Portugalci su počeli igrati sve bolje i počeli su stiskati Dinamovu zadnju liniju. U 25. minuti Dantas je ubacio iz slobodnjaka, a Ferreira glavom tukao ravno u Josipovića, ali Dinamov golman nije mogao ništa u 37. minuti.

Embolo, s kojim će se Gvardiol nakon ove akcije mučiti do kraja susreta, sjajno je prošao po desnoj strani i oštrom loptom u petercu našao potpuno samog Arauja koji ju je zakucao u gol za 1:1. Primljeni gol vidno je presjekao Dinamo koji je ipak uspio izdržati do poluvremena.

Kako su završili prvo Portugalci su započeli drugo poluvrijeme. U 53. minuti Araujo je iskoristio visoko postavljenu Dinamovu obranu i probio lijevu stranu. Kad je došao do gol-aut linije uspio je odlično zavrnuti u sredinu gdje iz drugog plana na loptu potpuno sam natrčava Ramos i glavom je zabija u gol za preokret.

Nisu se Dinamovi igrači ni snašli, a Benfica je riješila susret. Šest minuta kasnije odlični Embalo je protutnjao kraj Gvardiola, ubacio u sredinu, a Ramos loptu glavom samo proslijedio u gol za 3:1.

Do kraja susreta Dinamo je nešto pokušavao, ali se Benfica bez problema obranila i zasluženo ušla u polufinale. Dinamo je susret završio s devetoricom igrača jer su u sudačkoj nadoknadi dvojica dobila crvene kartone. Prvo je golman Renato Josipović nepotrebno s leđa udario igrača Benfice, a nešto kasnije je Niko Janković dobio drugi žuti karton zbog grubog i starta, piše Index.

Iako je Dinamo odlično otvorio susret, Benfica se ipak pokazala kao kvalitetnija momčad, pogotovo individualno. Uostalom, Portugalci su ove sezone pregazili Liverpool sa 4:1, a Zenitu su utrpali čak sedam komada te su favorit za naslov prvaka.