Judo klub Hercegovac najuspješnija strana ekipa na jakom turniru u Solinu

Protekle subote, točnije 25.05. održan je međunarodni judo turnir u Solinu pod nazivom “Salona Open”.

Tehnički organizator natjecanja bio je judo klub Solin a sami turnir okupio je oko 700 natjecatelja iz 52 kluba i čak 13 zemalja. Ovaj turnir spada u jedan od najjačih judo turnira u regiji, a judaši mostarskog Hercegovca su se i na ovom turniru istakli i našli svoje mjesto među 3 najbolje ekipe cijelog turnira.

Hercegovac je na ovom turniru odnio 21 medalju od čega 6 zlata, 6 srebrenih i 9 brončanih medalja i u ukupnom poretku zauzeo visoko treće mjesto te bio najbolja strana ekipa turnira.

Za zlatne medalje izborili su se: Fabian Galić, Bojan Gačić, Gabriela Raič, Ivan Raguž, Nera Prce i Lana Čović Stanić.

Srebrene medalje osvojili su: Gabriela Raič (dupli start), Ina Ravlić, Mario Novak, Stefan Juka, Ivana Buntić i Nina Grubišić Čabo

Brončane medalje: Katja Tomić, Albert Galić, Marko Čerkuč, Petar Kožul, Ivan Miličević, Nera Prce (dupli start), Bruno Tomić, Nika Zovko i Petra Čuljak.

Na korak do medalje došli su Nikola Dankić, Ljiljana Džeba, Ivano Đinkić i Ena Vidović te su zauzeli peta mjesta.

Hercegovac su još predstavljali Marta Napoli, David Senkić, Bruno Marić, Dominik Senkić, Filip Lončar, Tomislav Brkić, Luka Bubalo i Niko Novak.

Hercegovac nastavlja svoje aktivnosti i ovog tjedna i tako će već u srijedu 60ak članova izaći pred komisiju i imati svoje polaganje za veće KYU (učeničke) pojaseve.