Judo klub Herceg nauspješniji na Balkanskom prvenstvu

Judo klub Herceg iz Mostara osvojio je tri medalje na Balkanskon prvenstvu za juniore i juniorke održanom 23. rujna u Cazinu nastupivši s kadetskom ekipom.

Uz klub s Pala, ovaj mostarski klub bio je najbrojniji i najuspješniji klub na prvenstvu.

U najbrojnijoj kategoriji turnira (-81kg) Ivano Đinkić je napravio veliko iznenađenje i došao do finala kategorije iako je bio najmlađi u konkurenciji. U finalu je izgubio do predstavnika Kosova Anesa Veselog te mu je ovo druga medalja s Balkanskog prvenstva s obzirom da je 2022. godine bio kadetski prvak.

Osim srebrnog Đinkića, brončane medalje osvojile su Gabriela Raič (-48 kg) i Ivana Buntić u najbrojnijoj kategoriji do 63 kilograma.

Petra Jovanović bila je peta dok je Klara Marić zauzela sedmo mjesto. Aktualni kadetski prvak Balkana Ivan Milićević diskvalificiran je u prvom kolu.