Josip Ćorić u 94. minuti promašio penal za remi protiv Rudara

Nogometaši Širokog Brijega četvrtu godinu sudjeluju na Istria Winter Cupu, a danas su odigrali i prvu utakmicu, te u dvoboju s Rudarom iz Velenja, kojeg s trenerske klupe vodi bivši trener Hajduka, Marijan Pušnik, upisali minimalni poraz 0:1.

Tijekom većeg dijela današnjeg susreta bilo je vidljivo kako je širokobriješka momčad još u ranoj pripremnoj fazi, dok je Slovencima ovo bio već peti pripremni ogled, pokazali su više i zasluženo slavili, iako su duboko u sudačkoj nadoknadi Širokobriježani propustili najveću priliku s obzirom da nisu zabili kazneni udarac.

Četvrtoplasirana momčad slovenske lige bila je bolji suparnik i poslije prvih 45 minuta vodila 1:0 zgoditkom Damjana Trifkovića. Igrači Rudara su u prvom dijelu dosta bolje djelovali u središnjici terena i lakše donosili loptu pred suparnički gol, a samim time lakše dolazili i u prilike za golove.

U 9. minuti smo zabilježili jednu poluprigodu za Širokobriježane kada je Ivanković ubacio loptu iz kornera, a Kožul pokušao glavom, međutim poprilično neprecizno. Odmah zatim na drugoj strani stopostotna prilika za Rudar kada je ispala širokobriješka obrana, no sjajni Bilobrk skida zicer igračima momčadi iz Velenja.

Pet minuta nakon toga Radić odlično šutira s vrha šesnaesterca u donji desni kut, ali Bilobrk još jednom odličnom intervencijom spašava svoj gol, a zatim u nastavku akcije zaustavlja još jedan pokušaj, iako ne tako opasan, suparničke momčadi.

Novi udarac s distance uslijedio je u 17. minuti, ali je Bilobrk još jednom bio siguran. Barišić je u 24. minuti pomalo netipično za njega izgubio loptu na 30-tak metara od svoga gola, ali se na svu sreću Slovenci nisu najbolje snašli, pa je i ta možebitna prilika otišla u nepovrat.

Vukoja je u 27. minuti ubacio s lijeve strane skroz na drugi dio kaznenog prostora, Jurić je glavom pokušao spustiti loptu za svoje suigrače, međutim ona je ipak završila u naručju vratara Pridigara. Mladi Marušić je u 36. minuti proslijedio neugodnu prizemnu loptu u peterac, ali na pravome mjestu nije bilo njegovih suigrača.

Završnica tog prvog dijela opet je pripala igračima Rudara, pa je tako Trifković u 40. minuti ubacio loptu iz prekida, baš onako neugodan ubačaj, ali je širokobriješka obrana izbacila loptu u udarac iz kuta. Kvesić i Barišić su na isteku prvog poluvremena pogriješili na lijevoj strani, a igrači Rudara gurnuli loptu do Damjana Trifkovića koji s nekih 18 metara postiže prekrasan gol i dovodi momčad Rudara u zasluženo vodstvo od 1:0.

Momčad Širokog Brijega u posve drugom sastavu u nastavku dvoboja djelovala je dosta bolje, imala više od igre, no nikako nije uspjevala doći do izjednačujućeg zgoditka. Josip Ćorić je u 58. minuti pokušao iz slobodnjaka s nekih 25 metara, ali poprilično neprecizno, minutu nakon toga Wagner se sam izborio za loptu u šesnaestercu, došao u veliku priliku, ali je poput Ćorića i on katastrofalno šutirao.

Baraban je pokušavao u 61. i 69. minuti. Prvi put je suparnički vratar imao poprilične teškoće, ali se ipak momčad Rudara spasila da bi u toj drugoj situaciji Pridigar ipak kudikamo lakše ukrotio udarac krilnog igrača Širokoga Brijega.

U završnih desetak minuta gledali smo opsadu gola Rudara, no onih pravih velikih šansi nije bilo. Sve do 94. minute kada je sudac zbog navodnog igranja rukom jednog Rudarovog igrača dosudio kazneni udarac, međutim Josip Ćorić je pucao pored gola. Slovenci su se branili i naposljetku tih 1:0 i obranili.

UMAG – Istria Winter Kup. Utakmica 1. kola: Rudar (Velenje) – Široki Brijeg 1:0 (1:0). Strijelci: 1:0 Trifković (45).

NK RUDAR: Pridigar – Ćoralić, Vasiljević, Shawn, Pušaver, Bijol, Trifković, Abu, Williams, Tučić, Radić. Šef stručnog stožera: Marijan Pušnik.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka, Barišić, Perković, Kvesić, Zlomislić, Kožul, Vukoja, Marušić, Ivanković, Jurić. (Još su igrali: Bralić, Matić, D. Ćorić, J. Ćorić, Peko, Marić, Baraban, Wagner, Begonja, Bagarić). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.