Jazz se vratio pobjedama, Bogdanović postigao dvije ključne trice

Utah Jazz svladao je Detroit Pistonse sa 117:105, vrativši se navici pobjeđivanja nakon što su joj sjajni Nikola Jokić i Denver prekinuli niz od 11 uzastopnih pobjeda.

Jazzeri su u trećoj četvrtini imali i 27 koševa prednosti, no Pistonsi su se dvije minute prije kraja susreta primaknuli na četiri koša razlike. Imao je Detroit potom i napad i pokušaj za tricu za “minus jedan”, a nakon promašaja uslijedile su dvije trice Bojana Bogdanovića kojima je 49 sekundi prije kraja utakmice “odlijepio” svoju momčad na 10 poena prednosti.

Hrvatski reprezentativac ostvario je 18 koševa, tri skoka i tri asistencije, uz šut za tricu 4/8. Jazz je s 32 poena predvodio Donovan Mitchell, a kod gostiju Jerami Grant zabio je 27.

LA Clippersi Ivice Zubca poraženi su od Brooklyn Netsa sa 124:120, a hrvatski košarkaš je za 16 minuta na parketu ostvario dva koša i tri skoka.

Netse je s učinkom sezone od 39 poena predvodio Kyrie IrvingKevin Durant zabio je 28, a James Harden 23, uz 14 dodavanja i 11 skokova, što mu je četvrti “triple-double” u Netsima. U redovima Clippersa, kojima je ovo tek drugi poraz u zadnih 12 utakmica, Kawhi Leonard zabio je 33.

Fred VanVleet je s klupskim rekordom od 54 koša, uključujući 11 trica iz 14 pokušaja, predvodio gostujuće Toronto Raptorse do pobjede 123:108 nad Orlando Magicom.

Torontov prethodni rekord držao je DeMar DeRozan (52), a VanVleetova 54 koša najviše je što je ikad postigao nedraftirani NBA košarkaš. Kyle Lowry dodao je 14 koševa, 10 skokova i 10 asistencija kod Raptorsa, a kod Orlanda Nikola Vučević zabio je 21, uz 18 skokova.