Jakirovićev Hull City na gostovanju upisao veliku pobjedu kod favorita

U derbiju 24. kola engleskog Championshipa Hull City, kojeg vodi Sergej Jakirović, je na gostovanju pobijedio Middlesbrough sa 1:0 i sada zaostaje samo dva boda od mjesta koje direktno vodi u Premier ligu.

Prije manje od mjesec dana “Boro” je na poluvremenu na Hullovom MKM stadionu vodio sa četiri gola razlike, te je na kraju pobijedio 4:1. No, “Tigrovi” su uzvratili na Riverside stadionu.

Pogodak odluke zabio je engleski veznjak Darko Gyabi u 12. minuti.

Middlesbrough je imao 70 posto posjeda lopte, a tijekom susreta domaći igrači su prema vratima Ivora Pandura uputili 24 udarca, pri čemu pet u okvir gola, no hrvatski vratar je odlično branio. Boro je imao i 10 kornera, ali nije uspio slomiti gostujuću obranu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sergej Jakirović (@mr_jakirovic)

Hull City je sada četvrti sa 41 bodom, koliko ima i Ipswich na trećoj poziciji, dok je Middlesbrough drugi s dva boda više. Vodi Coventry sa 51 bodom.

Iza Hulla su Millwall sa 39, Watford sa 38, Preston sa 37 bodova…

Prve dvije pozicije u Championshipu vode direktno u elitni razred engleskog nogometa, dok će klubovi od trećeg do šetog mjesta razigravati za još jednu kartu za Premier ligu. Championship se nastavlja 1. siječnja, a Hull City će na svom travnjaku dočekati Stoke koji drži deseto mjesto sa 34 boda.

Tablice omogućuje Sofascore

(Hina | Foto: X)





Komentiraj: