Jakirović: Pred nama je susret desetljeća

Nogometaši Zrinjskog otputovali su u srijedu u Bratislavu gdje ih u četvrtak očekuje uzvratni susret playoff runde Uefine Konferencijske lige protiv slovačkog prvaka Slovana.

Slovaci najavljuju da je to za njih utakmica godine, onda je za nas minimum utakmica desetljeća. Imamo šansu generacije da zaokružimo ovu priču koja je počela prošle sezone i nitko od nas sretniji ako u tome uspijemo. Čeka nas zahtjevan utakmica, potpuno drukčija od one u Mostaru, izjavio je uoči polaska trener trenere “Plemića” Sergej Jakirović.

Ako Zrinjski obrani prednost 1:0 iz prvog susreta postat će prvi bh. klub koji se plasirao u grupnu fazu nekog europskog natjecanja.

Među navijačima bh. prvaka vlada euforija nakon što je Zrinjski u prvom susretu ne samo pobijedio već potpuno nadigrao Slovan, no Jakirović poziva na oprez:

Preiskusni smo da upadamo u euforiju. U Bratislavi će to biti potpuno drugih 90 minuta. Slovaci od prve sekunde najavljuju ofenzivu i mi moramo znati agresivno odgovoriti, moramo biti kompaktni i moramo se znati braniti u pojedinim trenucima utakmice.

Nemanja Bilbija, koji je svojim pogotkom u 89. minuti donio pobjedu Zrinjskom u prvoj utakmici, poručio je kako se njegova momčad neće braniti.

S obzirom da smo odigrali odličnu prvu utakmicu i da imamo prednost vjerujemo da možemo doći do tog cilja i proći u grupnu fazu. Ne smijemo se braniti, trebamo težiti prema protivničkom golu. Prvi put smo u ovoj situaciji i ako momci odigraju kao prije sedam dana možemo ostati neporaženi u Bratislavi, poručio je Bilbija.

Zrinjski je u slovačku prijestolnicu otputovao čarter letom iz Mostara, a utakmica se igra u četvrtak od 20:30 sati.