Izviđač poražen na gostovanju u Nišu

RK Izviđač Central Osiguranje poražen je na gostovanju kod Železničara rezultatom 30:21 u 5. kolu SEHA lige.

Stošić je na vratima domaćina na početku utakmice briljirao s pet obrana što je momčadi Veselina Vujovića dalo dodatni vjetar u leđa. Prvih 15 minuta Izviđač se dobro držao. Utakmica je bila tvrda i izjednačena – igralo se pogodak za pogodak, a u redovima gostiju posebno se istaknuo Alilović sa svojim pogocima.

Međutim, odličnom obranom i dobrom realizacijom u 21. minuti Železničar je stigao do pet pogodaka prednosti (9:4). Izviđač se pokušao vratiti, ali do kraja prvoga poluvremena domaćini su ubacili u brzinu više tako da se na predah otišlo s rezultatom 15:7.

Momčad Izviđača u drugo je poluvrijeme ušla nešto odlučnije i polako se smanjivala prednost domaćih. Pogotkom Delića iz sedmerca Izviđač je došao na minus četiri. Sljedeći napad gosti su imali priliku iz kontre smanjiti zaostatak na tri razlike, ali nisu uspjeli.

Do kraja utakmice domaćini su držali svoj ritam igre ne ispuštajući sigurnu prednost tako da je susret završio rezultatom 30:21.

Železničar je u ovoj utakmici upisao svoje prve bodove u SEHA ligi.