Izviđač je u završnici Kupa BiH: Ljubušaci slavili i u uzvratu u Banjoj Luci

Rukometaši ljubuškog Izviđača CO slavili su uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH s rezultatom 30:34 nad momčadi banjalučkog Borca. Kako su u prvoj utakmici slavili s 34:31, Ljubušaci su s dvije pobjede izborili plasman u završnicu Kupa.

U prvih 13 minuta momčadi su se smjenjivale u vođstvu, nakon čega Izviđač “dodaje gas” i u 20. minuti dolazi do velikih pet golova prednosti, 16:11.

Na krilima raspoloženih vanjskih šutera, Ljubušaci su za čitavo poluvrijeme postigli čak 22 gola, a Borac je ostao na 16 postignutih golova.

Borac je popravio igru u obrani u nastavku pa su u prvih devet minuta nastavka napravili seriju 4:0 i smanjili rezultat na 20:22.

Trener gostiju iz Ljubušog Toni Čolina nakon toga zove minutu odmora i njegova momčad se oporavlja. Ponovno preuzimaju konce igre i kažnjavaju svaku grešku domaćih, pa se u 46. minuti ponovno penju na plus pet (22:27).

Pozdrav i podrška za našeg Nikolu Primorca iz Banja Luke!
Nikola igrali smo i za tebe!

Objavljuje RK Izviđač Central OsiguranjeSrijeda, 21. travnja 2021.

Do kraja susreta, rutinski su sačuvali prednost te s konačnih 30:34 izborili završni turnir Kupa BiH.

Ljubušaci su veliku pobjedu posvetili svom ozlijeđenom suigraču Nikoli Primorcu koji nije bio s njima na putu u Banja Luku.