Iznenađenja se nastavljaju: Senegal šokirao Poljsku

U prvom međusobnom susretu ikada Senegal je nadigrao Poljsku rezultatom 2:1 na stadionu Spartak u Moskvi u okviru prvoga kola Svjetskoga prvenstva u Rusiji.

Senegal je odlučno ušao u utakmicu i u par se navrata u prvih deset minuta našao u polušansama ispred poljskoga gola. Iako je posjed lopte držala Poljska, obje su momčadi izgledale oprezno na terenu.

Poljska je ponajviše s lijeve strane pokušavala ubačajima doći do pogotka, dok je bilo vidljivo da Senegalci nade polažu u kontre i polukontre.

Robert Lewandowski svoj je prvi pokušaj udarca prema vratima Senegala uputio u 23. minuti, pucajući snažno s ruba kaznenoga prostora, ali lopta je otišla pored gola.

Igra Poljske reprezentacije bila je bezidejna, dok je Senegal pokazao veću želju te zasluženo poveo u ovom susretu.

Senegal je u vodstvo došao autogolom Thiaga Cioneka u 37. minuti. Cionek je skrenuo loptu koju je prema poljskom golu uputio Idrissa Gueye.

Loš niz poljske reprezentacije na Svjetskim prvenstvima nastavljen je u ovoj utakmici jer je Poljska posljednji put mrežu na Svjetskom prvenstvu sačuvala 1986. godine, a najmanje jedan pogodak primali su u posljednjih devet susreta.

Poljaci su u drugo poluvrijeme ušli nešto bolje, ali novi šok za njih uslijedio je u 61. minuti kada je Senegal poveo 2:0 nakon katastrofalne reakcije poljskoga golmana. Pogodak je postigao M’Baye Niang.

U 85. minuti nadu Poljacima vraća Grzegorz Krychowiak koji glavom pogađa za 2:1, ali nije bilo više šansi da se Poljaci vrate.

Senegalu je ovo tek drugi nastup na Svjetskim prvenstvima, a ovom je pobjedom postao prva afrička reprezentacija koja je dosad pobijedila na Svjetskom u Rusiji.

Susret Poljske i Senegala zatvorio je prvo kolo Svjetskoga prvenstva u Rusiji, a već večeras domaćin Rusija od 20 sati utakmicom protiv Egipta otvara drugo kolo grupne faze.