Iživljavanje: S tri igrača više protivniku “utrpali” 20 golova

Ponižavanje protivnika i igranje protivno “duhu” nogometa dogodilo se u nedjelju u Italiji.

U okviru 27. kola treće talijanske lige sastali su se Cuneo, klub iz sredine ljestvice i posljednjeplasirana Pro Piacenza.

Domaći su slavili s gotovo nevjerojatnih 20:0. Već do 10. minute Cuneo je imao vodstvo od 4:0, a na poluvrijeme se otišlo s 16:0. Do kraja susreta domaći se nisu istaknuli efikasnošću pa su postigli još četiri gola.

Razlog za ovako visok poraz vjerovatno leži u činjenici da je Pro Piacenza doputovala na utakmicu sa samo osam igrača i bez trenera ekipe.

U iživljavanju nad oslabljenim gostima prednjačio je 21-godišnji napadač Hickam Kanis s 6 golova, koji će vjerojatno današnju utakmicu pamtiti cijelog života, jer je do ovog susreta, u posljednjih 17 utakmica postigao tek jedan pogodak.

Gol manje od Kanisa, njih pet, postigao je Eduardo Defendi, koji je u 56 utakmica, koliko ih je odigrao u posljednje četiri godine, postigao tek 8 pogodaka pa će i njemu ovaj meč biti za pamćenje.

Za Cuneo je na utakmici nastupio i bh. napadač Ćazim Suljić, no on se nije upisao u strijelce.

Iako su deklasirali protivnika domaćima to neće pomoći da dospiju u viši rang, jer im doigravanje za Seriu B “bježi” još šest bodova, dok će gosti gotovo sigurno u niži rang natjecanja.