Ivo Karlović s 36 aseva pobijedio neugodnog Rusa

Ivo Karlović pobjedom je započeo svoj nastup na Wimbledonu svladavši u 1. kolu Rusa Mihaila Južnog 4:6, 7:5, 7:6 (7), 6:3 nakon dva sata i 42 minute igre i čak 36 aseva.

Bio je je to dvoboj veterana, 39-godišnjeg Ive Karlovića i 36-godišnjeg Mihaila Južnog, koji je bolje počeo meč jer je u prvom setu čak dvaput oduzimao Karlovićev servis.

No, Ivo je uspio bitno poboljšati svoje najjače oružje i u preostala tri seta nijednom nije dopustio Južnom da mu oduzme početni udarac, dok je Karlović protivniku dvaput napravio ključni break – kod 5-5 u drugom i kod 2-1 u četvrtom setu.

Odluka je pala u trećem setu, kada je Ivo spasio set-loptu kod 4-5, da bi se u tie-breaku tog seta odigravala drama puna preokreta. Karlović je vodio 3-0, pa je Južni nanizao čak šest poena zaredom, a Ivo spasio još tri, i to vezane set-lopte i nakraju osvojio set.

Bio je ovo njihov šesti međusobni meč, a do danas je Karlović protiv Južnog ubilježio samo jednu pobjedu, prije četiri godine u Halleu.

Karlovića u 2. kolu čeka dvoboj s 64. na svijetu, Nijemcem Janom Lennardom Struffom, od kojeg je izgubio u jedinom međusobnom dvoboju prije četiri godine u Miamiju.