Ivanković: Pretplaćeni smo na šokantne rezultate ; Karačić: Zasluženo smo osvojili bod

NK Široki Brijeg i HŠK Posušje u nedjelju su na Pecari u sklopu 25. Premijer lige BiH odigrali susjedski derbi koji je završio bez pobjednika – 1:1.

Utakmicu su na konferenciji za medije prokomentirali treneri obje momčadi.

Bili smo solidni u prvom poluvremenu i kontrolirali utakmicu nakon vodstva, ali bez velikih prilika prema naprijed. U drugom poluvremenu smo se nesvjesno povukli i nismo više dobro izlazili u pritisak, a Posušje je dolazilo u situacije iz prekida i dugih lopti.

Nezadovoljan sam što nismo utakmicu iskontrolirali do kraja. Očito smo ove sezone pretplaćeni na nekakve šokantne rezultate i golove u posljednjim trenutcima utakmice. Posušje je iskazalo veliku želju za izjednačenjem i ja im čestitam na tome, kazao je trener NK Široki Brijeg, Jure Ivanković.

Jure Ivanković

Trener Posušja, Toni Karačić, kazao je:

Mislim da je bio dobar ambijent. Prvo poluvrijeme je rezultatski i igrom pripalo ekipi Širokog Brijega. Pravili smo veliki broj tehničkih grešaka. Je li to, ne znam kako bih to okarakterizirao, prevelik dojam ovdje igrati na Pecari. Sigurno da je i teren malo pridonio tome i da se mi nismo kvalitetno snašli.

Toni Karačić

Široki je dominirao prvo poluvrijeme, prvi stigao do prednosti. Drugo poluvrijeme evidentna je bila želja naših igrača. Na kraju smo postigli pogodak i mislim da nije nezasluženo što smo osvojili ovaj bod. Hvala našim navijačima što su došli u ovolikom broju da nas podrže i svom kolegi želim zaželjeti mnogo sreće u nastavku.