Ivan Perišić ušao u povijest SP-a, ispred njega samo Messi

Ivan Perišić upisao se u povijest svjetskih prvenstava asistencijom za pogodak Petra Muse protiv Engleske, postavši tek drugi nogometaš kojem je to uspjelo na četiri različita Svjetska prvenstva.

Hrvatski reprezentativac asistencije je bilježio na prvenstvima 2014., 2018., 2022. i 2026. godine, dok je jedini uspješniji od njega Lionel Messi, koji ima asistencije na čak pet svjetskih prvenstava u razdoblju od 2006. do 2022.

Asistencija glavom za pogodak Muse bila je ukupno 12. Perišićevo izravno sudjelovanje u golovima na svjetskim prvenstvima – uz šest pogodaka, ima i šest asistencija.

Time je uvjerljivo najefikasniji hrvatski igrač u povijesti Mundijala, s najmanje dvostruko boljim učinkom od svih ostalih. Najbliži su mu Mario Mandžukić i Davor Šuker, koji su sudjelovali u po šest pogodaka.

Perišić tako i dalje potvrđuje svoju klasu i važnost za reprezentaciju na najvećoj svjetskoj pozornici.

(www.jabuka.tv | Foto: X)





Komentiraj: