Ivan Perišić hat-trickom doveo Inter na vrh Serie A

Nogometaši Intera s uvjerljivih 5:0 na svom Giuseppe Meazza stadionu slavili su pobjedu protiv Chieva, a sa tri postignuta zgoditka briljirao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Ujedno, ovom pobjedom Inter je preuzeo vrh poretka sa bodom prednosti ispred Juventusa i dva boda viška u odnosu na Napoli, koji je do ovog vikenda držao vrh poretka.

Domaći su preko Perišića u 23. minutu došli do vodstva, da bi Icardi u 38. minutu povećao prednost na 2:0, te se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku ponovo je efikasan bio Perišić, te je u 57. minutu Interu donio vodstvo od 3:0 nakon sjajne solo akcije. Samo tri minute poslije Skrinar je pogodio za 4:0, da bi Perišić svojim trećim pogotkom na utakmici u drugoj minuti sudačke nadoknade Interu donio pobjedu od 5:0.

I Perišić i Brozović su odigrali svih 90 minuta u redovima novog lidera talijanskog nogometnog prvenstva.