Italija podijeljena nakon nepriznatog gola u Rimu

Roma je na Olimpicu s 3:1 pobijedila Sassuolo, no nakon utakmice dosta se priča o nepriznatom pogotku gostiju.

Češki napadač Patrik Schick prije nego što je zabio pogodak za 2:0 uspio je nespretnom reakcijom zabiti u vlastiti gol. Barem se tako činilo na pregledavanju usporene snimke, piše Gol.hr.

Lopta se odbila od grede iza gol-linije. No videotehnologija, ona koja je zadužena za prelazak preko gol-linije, kaže kako nema razmaka između crte i lopte te kako pogotka nije bilo.

Da ove tehnologije nema, vjerojatno bi devet od deset ljudi reklo kako se radi o čistom pogotku, ali u ovom slučaju mora se vjerovati stroju, koliko god se to teško činilo.

Roma je do uvjerljive prednosti stigla u prvom poluvremenu preko Perottija (8-11m) i Schicka (23), u nastavku je Zaniolo (59) povisio na 3-0, da bi Babacar (90) u samoj završnici smanjio na konačnih 3-1.

Ante Ćorić nije konkurirao za nastup u momčadi Rome koja je sada sedma sa 27 bodova, dva više od 11. Sassuola.