Italija osvojila treće mjesto u Ligi nacija

Italija je zauzela treće mjesto u Ligi nacija nakon pobjede protiv Nizozemske rezultatom 3:2.

Talijanska nogometna reprezentacija dominirala je od samog početka utakmice.

U šestoj minuti, Dimarco je primio loptu u šesnaestercu i postigao gol za vodstvo od 1:0.

Samo 15 minuta kasnije, Frattesi je iskoristio odbijenu loptu i udvostručio prednost Italije na 2:0.

Nizozemci su imali veliku priliku u 40. minuti kada je Gapko imao priliku sam izaći pred golmana, ali nije uspio realizirati.

Na početku drugog poluvremena, Nizozemska je imala još jednu sjajnu priliku, ali Donnarumma je bio siguran.

U 60. minuti, Gapko je smanjio rezultat na 2:1 pogotkom koji je poslao loptu u mrežu.

Međutim, Italija je brzo odgovorila, a Weghorst je iskoristio odbijenu loptu i zabio za 3:1.

U posljednjim trenucima utakmice, Wijnaldum je sam izašao pred golmana i postigao gol za konačnih 3:2.

Italiji je to druga uzastopna bronca u Ligi nacija.