Istra 1961 izgubila u uzvratu, ali ostaje u HNL-u

Nogometaši Istre 1961 treću su godinu zaredom uspjeli zadržati prvoligaški status kroz dodatne kvalifikacije.

Oni će i sljedeće sezone igrati u društvu najboljih iako su na svom terenu izgubili uzvratni dvoboj kvalifikacija od Orijenta s 0-1 (0-0), no kako su prije tri dana u Rijeci slavili s 3-0 ovaj poraz ostao je bez posljedica.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Iličić u 49. minuti.

Kako je Istra 1961 uvjerljivo dobila prvi dvoboj izgledalo je kako će uzvrat biti tek formalnost. No, Orijent je u Puli odigrao odličnu utakmicu i za veliki preokret nedostajala im je samo bolja realizacija. Već u prvih 15-ak minuta gosti su stvorili dvije odlične prilike, no nepreciznost i vratar domaćih Čondrić zadržali su rezultat na 0-0.

Početkom nastavka Orijent je ipak poveo, u 49. minuti stoper Mulac poslao je dijagonalu u kazneni prostor domaćih gdje je sjajno reagirao Iličić i udarcem iz prvog dodira svladati Čondrića, piše HRT.

Kraj utakmice!

Posted by NK Istra 1961 on Wednesday, 5 August 2020

Do kraja dvoboja Orijent je imao inicijativu i nekoliko prilika od kojih se ističu ona Maružina u 85. minuti kada je Čondrić krajnjim naporom spasio svoju mrežu te pokušaj Fumića iz druge minute sudačke nadoknade koji je zaustavila vratnica.

Istra 1961 će tako za 10 dana u 1. kolu nove sezone gostovati kod Hajduka, dok će Orijent pak u 1. kolu Druge HNL u goste Osijeku II.