Inter pregazio Šahtar u 20 minuta i plasirao se u finale Europske lige

Nogometaši Intera ostvarili su pobjedu u polufinalu Europske lige protiv Šahtara te su se tako plasirali u finale ovog natjecanja.

Inter je ostvario uvjerljivu pobjedu od 5:0, ali malo tko se mogao nadati tome, posebno nakon jako tvrdog prvog poluvremena, prenosi Sportsport.ba.

Jedini gol u prvom poluvremenu viđen je u 19. minuti kada je veliku grešku napravio vratar Šahtara, Pyatov, a gol je postigao Lautaro Martinez. Osim toga, utakmica je u prvom poluvremenu bila dosta tvrda, te nije bilo velikih prilika.

U drugom poluvremenu Šahtar je igrao dobro do 64. minute, a tada su jednostavno nestali s terena. Prvo je D’Ambrosio upravo u 64. minuti pogodio za 2:0.

Nakon toga, Šahtar se idućih deset minuta pokušao vratiti rezultatski u utakmicu, a onda su u 74. minuti primili i treći gol. Strijelac je ponovo bio Lautaro Martinez.

Iduća dva gola postigao je Romeu Lukaku. Prvi gol postigao je u 78. minuti, a drugi u 84. minuti, te je tako dotukao ekipu Šahtara.

Inter je tako neočekivano lako izborio prolaz u finale, a tamo će igrati protiv Seville koja je sinoć izbacila Manchester United.