Inter poražen od Torina, Perišić na izlaznim vratima

U susretu 21. kola talijanskoga nogometnog prvenstva Torino je pobijedio Inter s 1:0 produživši niz bez poraza u međusobnim susretima na pet utakmica.

Pogodak odluke zabio je Armando Izzo u 35. minuti na asistenciju Cristiana Ansaldija.

Inter je zaključio utakmicu s 10 igrača nakon što je u 86. minuti isključen Matteo Politano zbog prigovora. Mateo Brozović odigrao je cijeli susret za goste, Ivan Perišić je utakmicu gledao s klupe, dok Šime Vrsaljko nije bio u krugu kandidata za nastup.

Prema posljednjim vijestima koje stižu iz tabora Intera, Perišić je na izlaznim vratima. Direktor Nerazzurra Beppe Marotta je potvrdio kako je hrvatski reprezentativac zatražio raskid ugovora.

Saslušali smo igrača i on želi otići. Želimo ga usrećiti, ali i moramo razmisliti što je najbolje za nas. Do sada nisu stigle odgovarajuće ponude i za sada čekamo, kazao je Marotta.

Engleski i talijanski mediji navode kako će Perišić gotovo sigurno završiti na Otoku.

Već duže vrijeme interes za hrvatskoga krilnog igrača pokazuje Manchester United, a u utrku se uključio i Arsenal.

Nagađa se kako Inter neće pustiti Perišića za manje od 40 milijuna eura.

Nešto kasnije potvrđeno je da je Arsenal poslao službenu ponudu. Arsenal je nudio 4,4 milijuna funti za posudbu do kraja sezone i opciju kupovine u ljetnom prijelaznom roku za dodatnih 34,5 milijuna funti, no Inter je ovu ponudu odbio.

A to se može zaključiti i iz Marottine izjave “kako nisu stigle odgovarajuće ponude”. Očito čekaju onu koja će im “odgovarati”.