Inter do Superkupa u zadnjoj minuti produžetka

Nogometaši Intera pobjednici su talijanskog Superkupa nakon što pobijedili Juventus sa 2-1, a pogodak odluke zabio je Alexis Sanchez u posljednjim trenucima produžetka.

Kada se već činilo kako će pitanje pobjednika razriješiti jedanaesterci, Sanchez je golom u 120. minuti donio Interu pobjedu i šesti trofej pobjednika Superkupa.

Alex Sandro je ubačenu loptu u kazneni prostor neoprezno štopao prsima, Matteo Darmian je “ukrao” loptu, a u nastavku akcije Sanchez je zabio za pobjedu prvaka u okršaju protiv pobjednika Kupa.

Inter je bolje otvorio utakmicu i već u osmoj minuti Lautaro Martinez je imao sjajnu priliku, ali je pucao pored gola. “Nerazzurri” su zaprijetili i u 15. minuti, no Edin Džeko je bio neprecizan. U trenucima dok je Inter bio bolji, poveo je Juventus.

Dejan Kuluševski je probio po desnoj strani, ubacio na drugu stranu gdje je loptu prihvatio Alvaro Morata, te ju vratio pred gol gdje je Weston McKennie najviše skočio i zabio za 1-0.

Prednost torinske “Stare dame” trajala je svega deset minuta, a Inter je izjednačio iz jedanaesterca. Precizan je bio Martinez. Kazneni udarac je izborio Džeko kojeg je sjajno petom uposlio Ivan Perišić. Bh. napadač se ubacio ispred Mattie De Sciglija iznudivši prekršaj, javlja Hina.

U samoj završnici poluvremena Perišić je imao odličnu priliku za preokret Intera, no njegov je udarac u posljednji trenutak klizećim startom blokirao Adrien Rabiot.

U drugom dijelu Inter je dominirao, pritiskao je suparnika, ali nije uspio probiti suparničku obranu. Najbliže golu talijanski prvak je bio u 59. minuti kada je Denzel Dumfries pucao glavom, ali je Mattia Perin bio spreman i loptu je odbio u vratnicu.

Promjene rezultata nije bilo niti u prvom produžetku, a činilo se kako golova neće biti niti u drugom. Kada su treneri već počeli razmišljati o izvođačima jedanaesteraca, ukazao se čileanski napadač i zabio za pobjedu.

Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret, dok je Ivan Perišić igrao 100 minuta.

Dodajmo kako je Juventusovom strategu Massimilianu Allegriju ovo bio sedmi nastup u Superkupu čime je postao novi rekorder među trenerima. Do sada je dijelio rekord s legendarnim Marcelom Lippijem koji je šest puta vodio momčadi u talijanskom “Supercoppa”.

Juventus je i dalje rekorder s devet osvojenih Superkupova i još osam poraza, Milan na drugom mjestu ima sedam trofeja, dok je Interu ovo šesti Superkup, pri čemu prvi nakon 2010. godine.