Igokei pobjeda, Širokom broj jedan

Iako je Široki Wwin poražen u Aleksandrovcu od Igokee (76:75) ipak je pozicija koja u play-offu nudi prednost domaćeg terena ostala u vlasništvu gostujućeg sastava. Varda je pobjedom nad Bosnom (76:66) ostvarila plasman u doigravanje, piše SportSport.ba

Igokei je trebala pobjeda od 11 poena da bi uzela poziciju broj 1 pred doigravanje. Toj prednosti su igrači Dragana Bajića i bili blizu, ali samo na trenutak.

Širokobriježani su odlično otvorili utakmicu i nakon prvog perioda imali poen prednosti (19:20). Tada domaći (23:12) do kraja prvog dijela ostvaruju 10 poena viška, ali gosti u trećem periodu (16:23) opet imaju prvu poziciju u vlasništvu. Na kraju Lige 6 poenima Radukića Igokea ipak dolazi do pobjede nad velikim sportskim rivalima.

Komatina je postigao 28 poena, 14 je dodao Dozet, Šulović 8. U gostujućem sastavu Vladović se najviše istakao sa 16 poena, dok su po 14 dodali Planinić i Pilepić.

Varda je pobjedom nad Bosnom i plasmanom u doigravanje opravdala epitet najugodnijeg iznenađenja lige. Samo su u prvom periodu Višegrađani bili izjednačeni sa Bosnom (16:16). Već u narednim minutama Varda je gradila svoju prednost koja je na poluvremenu iznosila 6 poena (41:35). Po dva poena prednosti u sljedeće dvije četvrtine (17:15, 18:16) bile su dovoljne igračima Dragoljuba Vidačića za veliko slavlje.

Damjanović je bio najbolji igrač na terenu sa 15 poena i 10 skokova. Vuković je bio najefikasniji sa 16, dok je Stanimirović pogodio za 10 poena.U ekipi Bosne najviše poena je imao Buza 11, dok je Rešidović dodao 10 i A. Demić 9.

Sutra je na rasporedu utakmica između Mladosti I Čapljina Laste, a pobjednik tog susreta bit će četvrti sudionik play-offa, piše SportSport.ba

Prenota alloggio privato in appartamenti in Croazia. Si consiglia di: Orebic appartamenti, Orebic Peljesac, Saplunara appartamenti, Saplunara Mljet, Lumbarda appartamenti, Lumbarda Korcula, Lopud appartamenti, Lopud Croazia