Igokea u derbiju starih rivala svladala Široki

U zaostaloj utakmici 15. kola Prvenstva BiH Igokea je s 86:70 pobijedila Široki.

U njihovoj prvoj međusobnoj utakmici ove sezone odigranoj na Pecari, slavio je Široki s 76:63.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu. Dobro su igrali u oba smjera, poveli s 10:2 i Hrvoje Vlašić je nakon samo tri minute igre morao pozvati time-out.

Široki je nakon toga zaigrao bolju obranu, ali je problem bio u napadu jer ih šut nije služio i radili su mnogo grešaka. Na prvi predah otišlo se s rezultatom 24:19 u korist Igokee.

Široki se u drugoj četvrtini potpuno vraća u utakmicu i tricom Josipa Batinića prvi put prelazi u vodstvo. Igokea nije posustala i serijom 10:0 opet vraćaju momentum na svoju stranu. U posljednje tri minute postignut je samo jedan poen i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 40:31.

Igokea je s boljom igrom nastavila i u trećoj četvrtini. Široki se zbog velikih problema u napadu nije uspijevao vratiti u utakmicu, pa je domaćin kroz cijelu treću četvrtinu održavao dvoznamenkastu prednost. Pred kraj četvrtine ona je iznosila i 19 razlike, a u posljednjih deset minuta se ulazi s rezultatom 62:48.

U posljednjoj četvrtini se nije mnogo promijenilo, domaćin je u jednom trenutku pobjegao i na 22 razlike, a s konačnih 86:70 dolazi do zaslužene pobjede.

Igokeu su do pobjede predvodili Rashad Vaughn s 20 i Dalibor Ilić s 18 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Goran Filipović s 15 poena.

Široki u sljedećem kolu gostuje u Tuzli kod Slobode.