Igokea se namučila sa Sparsom, ali ipak pobijedila

Uvodni susret 9. kola Lige za prvaka u košarci odigrali su aktualni bh prvak Igokea i Spars iz Sarajeva.

Gosti su se jako dobro držali dobar dio utakmice, a zanimljivo da su i prva i druga dionica završene neriješenim rezultatom. Poslije 10 minuta igre bilo je 18:18, odnosno na poluvremenu ovog dvoboja 37:37.

Domaćin je s minimalnom prednošću 55:54 krenuo u završnu četvrtinu, te su Sparsi tek u tih odlučujućih 10 minuta posustali, pa je Igokea uspjela ostvariti pobjedu od devet razlike (77:68).

Robert Rikić je sa 18 poena predvodio Igokeu, Đorđe Milošević je dodao 12, a Dalibor Ilić 11.

Maksim Kovačević je kod Sparsa ubacio 23 poena, 12 je dodao Roko Rogić, dok je dvoznamenkast sa 10 poena bio još i Igor Josipović.

Ovaj rezultat svakako ide na ruku Širokom kojem je za plasman u Play-off u zadnjem kolu dovoljna bilo kakva pobjeda protiv Sparsa, dakako ukoliko prethodno večeras (19 sati) na Pecari savlada Kakanjce s više od 10 poena. Ukoliko bi pobijedio Kaknja ali sa manjom koš razlikom u tom posljednjem kolu ovisio bi i od rezultata drugih utakmica.