Igokea i Kakanj u finalu košarkaškog kupa BiH

Igokea i Kakanj očekivani su finalisti ovogodišnjeg izdanja Kupa Bosne i Hercegovine u košarci, te će u današnjem finalu od 17 sati odlučivati o pobjedniku ovoga natjecanja.

Kakanjci su pred domaćom publikom svladali Student Igokeu 89:69, a predvodio ih je Željko Palavra s 20 poena. Adam Mirković je dodao 14, dok su u gostujućim redovima prednjačili Janković sa 17 i Nikolić s 13 poena.

Igokea je nakon prve četvrtine susreta sa Zrinjskim bila u zaostatku 14:18, no već do odlaska na poluvrijeme najbolja bh momčad okrenula je stvari na svoju stranu i imala lijepih 45:32.

U drugom poluvremenu momčad iz Aleksandrovca rutinski je održavala prednost i na kraju slavila 83:71.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Thomas Reinhardt s 24 i Marko Ljubičić sa 12 poena, a kod “Plemića” Ali Demić sa 20 i Torrion Brummitt s 12 poena.