I treća pobjeda Željezničara protiv Širokog za siguran prolaz u Kupu

Željezničar je nastavio dominaciju u međusobnim utakmicama sa Širokim Brijegom, te po treći put u razmaku od tjedan dana svladao istog suparnika i više nego zasluženo izborio plasman u polufinale Kupa BiH. Nakon gostujuće pobjede u Kupu s 1:0, te prvenstvene od 2:1 igrači Admira Adžema slavili su i na Grbavici u uzvratu Kupa s 2:0, te ukupnim rezultatom 3:0 prolaze dalje.

Za razliku od sastava koje su treneri planirali izvesti u srijedu i kod jednog i kod drugog dogodila se po jedna promjena, pa je tako kod domaćih umjesto Srđana Stanića zaigrao Josip Projić, a kod Širokobriježana umjesto najavljenog Miličevića zaigrao je ipak standardni Stipo Marković, no gosti su bili silno oslabljeni pošto nije bilo Josipa i Dine Ćorića, te Čabraje i Menala.

Željezničar se po jako lošem travnjaku bolje snašao i već u 7. minuti poveo s 1:0 golom Jovana Blagojevića koji je pogodio s nekih 18 metara, a nakon što je gostujuća obrana loše očistila jednu situaciju ispred svoga gola, odnosno nisu na najbolji način iznijeli loptu, pa kako to često biva uslijedila je kazna, odnosno vodeći gol Željezničara.

Nastavio je domaćin s boljom igrom, pa je tako Zakarić u 16. minuti dobro ubacio iz kornera, ali njegovi suigrači nisu najbolje reagirali pred suparničkim golom pored ponovno smušene širokobriješke obrane. Blagojević je u 23. minuti dubinskom loptom proigrao Ubiparipa, kojem ona ipak bježi i Bilobrk pravovremenim istrčavanjem je kupi.

Ramović je u 28. minuti izvrsno proigrao Ubiparipa koji je gađao suprotni kut, ali nije pogodio. Nakon toga se napokon gosti bude, pa u 29. minuti Lončar iskosa s desne strane istrčava sam pred Kjosevskog, ali vratar domaćih odlično brani.

Minutu kasnije Lončar lijepo ubacuje, ali zakarić glavom iz svog peterca izbacuje loptu u udarac iz kuta. Širokobriježani su u 40. minuti odigrali odličnu akciju kroz središnji dio terena, no na kraju je pri udarcu sa 7-8 metara udaljenosti izblokiran Bernardo Matić. Pošteno su gosti stisnuli u toj završnici prvog poluvremena, pokušao je i Begonja dalekometnim udarcem, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Strateg domaćih je na početku drugog poluvremena izvršio izmjenu ubacivši Kajkuta umjesto Ubiparipa, a nakon 6-7 minuta igre u tom nastavku mijenjali su i gosti, pa je umjesto Barabana priliku dobio Wagner.

Nedugo nakon toga Željo je udvostručio prednost. Zakarić je na desnoj strani izvrsno “izvrtio” Barišića, uslijedio je centaršut na drugu vratnicu gdje utrčava Zec i glavom pogađa pored Bilobrka za 2:0.

Nakon tog drugog gola postalo je jasno da gosti teško mogu bilo što promijeniti, shvatio je to i Sablić, pa su priliku za igru dobili i mladi Jurić, odnosno desetak minuta kasnije Miličević, dok su igru napustili Baša, za kojeg smo tek pri izlasku s terena spoznali da je i on bio akter ovog dvoboja, te Marković, koji očigledno nije bio najspremniji za ovu utakmicu, ali je ipak dobio priliku od prve minute.

Upravo je Ivan Miličević u 74. minuti kreirao veliku priliku za goste, međutim Lončar očigledno nije imao svoj dan, pa je iz sjajne pozicije s 10-11 metara udaljenosti gađao iznad gola domaćih. U samoj završnici domaćini su zabili još jedan gol, no suci su ga poništili iako nismo sigurni kako je to bila ispravna odluka, pa je ostalo 2:0.

SARAJEVO – Stadion Grbavica. Sudac: Dragan Petrović (Banja Luka). Uzvratna utakmica četvrtzavršnice Kupa BiH: Željezničar – Široki Brijeg 2:0 (1:0). Strijelci: 1:0 Blagojević (7), 2:0 Zec (54). Žuti kartoni: Projić i Stevanović (Željezničar) / Kožul (Široki Brijeg).

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Projić, Blagojević, Hajdarević (od 62. Elsner), Ubiparip (od 46. Kajkut), Zakarić, Zec (od 74. Žerić), Ramović. Šef stručnog stožera: Admir Adžem.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Kožul, Bralić, Barišić, Matić, Marković (od 65. Miličević), Ćorluka, Begonja, Lončar, Baraban (od 52. Wagner), Baša (od 55. Jurić). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

48 komentara

• Idemo dalje momci malo pali ali glavu gore skupiti se dobiti Borca i onda pojačati se na zimu i probati se boriti bar za prvo mjesto 🙂

• Tako je .Ma dobro smatram samo da sirina klupe je najveci problem.Igrati na dva fronta sa uglavnom istim igracima losi tereni kraj polusezone sve je to uzelo danak..Zelji sretno u nastavku a nama dignut glave i nastaviti ovako

• Jesi vječno retardiran?Izlaziš li iz kuče ili samo čekaš objavu članka?Ja sam mislio da će opet igrači želje bježati od lopte pa da bude 3,0……..Žalostan si…Kakav je trener?Gdje je sistem?Kakve igrače ima široki.Gošk,vitez i radnik ništa nisu lošiji..Nemoj pisati više da ti se svit ismijava jadniče..To je pravi široki kad neko želi igrati ozbiljno….

• Znači opet si terapiju preskočio . Ajde popij tabletu smiri se pročitaj ponovo, čak odavno nisam napisao ništa zato neznam kome se obraćaš . I sad se sjetih zašto nisam komentirao odavno .radi tebe i sličnih frustriranih .

• Pa napisano ti je što zaslužuješ….Napisano ti je da shvatiš koliko si glup.Napisano ti je da shvatiš da je čovjek u pravu što davno i davno pisao protiv trenera sabljića,ćorića,hrgoviča.Nemogu seljaci nigdje bit treneri nego na selu.Istina nema tu ni igrača ali bez obzira 3 puta zaredom izgubit jasno im se šalje poruka istine.Kad neko želi igrati vi ste to što jeste i što ste uvjek bili.Niko i ništa.

• @ za vječno od Bote: Svakakvih se ovdje budaletina i zlobnika javlja, ali ti si najeveći. Ne kaki. Kakve ti “seljake” spominješ? Zar i sam nemaš seljačko podrijetlo? Glupane jedan.

• Pa kako nije u nastavku promjenio sistem i preokrenuo kao protiv zrinjskog?Kako u prošlom kupu 3;0 za široki na grbavici?Kako danas nemogu dati gol?Kako novinar nepiše kako je široki preporodjen novim trenorom?Seljačine da se u ovoj ligi iigraju stalno ozbiljne utakmice već bi davno bili u federalnoj ligi.To je jedini klub u BiH koji treba izbaciti u zonsku ligu zbog kupovanja da se izidje u europu to oni igrom nikada nemogu izboriti.Zar ovo nije dokaz i najvećim retarderima da 3 puta za redom izgubiš.I da se igra još 10 utakmica da željo želi dobio bi.Seljaci.Čuj promjenio sistem u nastavku i dobio Zrinjski Hahahahahaha seljačine zaostale da nema milosti drugih bili bi u federalnoj ligi a i tu bi ispali iz lige.

• Kriv je sudija zato što se nije igralo sinoć..Krivi su i igrači želje zato što su igrali ozbiljno..Nije rezultat 2,0 već 3,0 jer je čist gol poništen željezničaru i nije bio ofsajd.To je široki idemo dalje i tražiti ko se osigura da nam pokloni golove i bodove.Vidit će te tada kako široki iznosi loptu.Promjeneš sistem i dobiješ utakmicu.To je zasluga trenera.

• Ti jopet pišeš protiv naše momčadi..Jopet bi naša momčad dobi la da nije bilo igralište ona ko glibavo.Naša močad samo vi dalje pusti te budale.Jopet će mo mi nji po bjedit.

• Ovaj što sve oko sebe vidi negativno…. Dečko, očito je da ti je doktor propisao krivu terapiju. 2 slike, pidžamu, rodni list i pravac u ustanovu za takve slučajeve poput tebe. 😉

• Nemoj se ti jadan žićirat Jak je široki.Kako su dobili želju 3.0 i ogadio se nogomet svakome.Tada je trebalo za Evropu možda sada nemaju volje igrati.Opet ako zatreba za evropu vidit će te ko je široki.Nemoj se ti nervirat ostani u pidžami i briga te

• Opet kad vidim ove nebulozne komentare od ljude koji mrze i preziure n.k. siroki brijeg covjek se pita jeli to moguce ali n.k. siroki brijeg da nije pokvareni i perfidni sudaca pored svih teskoca koje su ga zadesile pri kraju jesnjeg djela bili bi prvaci i u kupu bi otisli dalje ali to je sport i treba ga tako prihvatiti a ne kao ovi zlobnici kako ga tumace do podne mrze sebe a poslije cijeli svjet pa su im i takvi komentari

• Imaš pravo.Jopet neke povride u našoj momčadi.Da je igra lopte Čabraja bilo bi jopet 3 naprema nula za našu momčad.Meni se čini da široki ima bo lju momčad od osjeka a to je pokaza i vazda po bjedi kad se igraju lopte u Vukovaru na turniru.

• E ovako falilo nam je 4 trenutmo najbolja igraca,sto se tice ovog danas,markovic je kriminalan pa ono je boze sacuvaj,dane kozul isto nula teska pa on je igrac kaf se branimo bgt ne kad trebamo dobit covik tocne lopte ne zna dodat,begonja premekan igrac,jojaa grijesi previse,mali loncar spusti se malo na zemlju umislio si se i na treningu radi kako se daje gol.ocito ne znas staa znaci taj pojam jbt ovdjr si masio ne moguce gore ides 1 na 1 ravno u golmana nije to samo 2 bilo,ostali isto muda stisnite malo isto pickice neke,al.opet moze proc ova sezona,koliko cujem mateo bertosa blizu dolaska u siroki. I jos jedan iz istre vrlo iskusan vezni igrac,i napadac pod hitno trebaa poztt

• Uopce se ne zelim osvrtati na gore navedene komentare pojedinaca mislim da sam sve rekao tim o njima.Dalje na ovom portalu uvazavam kao navijac i sportas bivsi samo konstruktivne kritike ljudi koji se razumiju u nogomet.Ako sam navijac nemora znaciti da razumijem igru tako da i neke kritike nemogu razumjeti.Trener je taj koji vodi tim noje to samo trening tu su razgovori sastanci itd.u kojima se igra gradi prema protivniku.Trener ce biti nezadovoljan jedino ako igrac ne odradi ono sto je dogovoreno a on je taj koji dogovara igru.Nogomet je ekipni sport u kojem se kao u ostalom i drugdje grijesi.Obrana je ta koja cuva gol ali napadaci su ti koji daju golove.Ako ti bilo tko iz obrane uputi centarsut a napadac adekvatno ne zavrsi akciju nemozes kriviti samo obranbenog nogometasa vec i napadaca .Ekipa je ta koja igra grijesi ali i popravlja gresku suigraca .Ako su dobri svi su dobri ako su losi svi su losi .Zeljo je bio bolji u ove dvije tekme zasluzeno prosao ali raduje sto ovo nije ocito kriza igre vec kriza rezultata .Ti je to glavu gore i napri Siroki ima jos puno do kraja i zdusno stojim uz momke i trenera

• Kad ne maš pojma o nogo metu.Čuj bolji od osjeka./ kakav osjek uvjek ga pobjede.U Rvackoj ligi bi se borili za 1 mjesto sa dinamom a po meni su bolji od dinama i imaju i boljeg trenera.Samo Široki ako od borca i izgubite to je velika ekipa i nije sramota.

• U zadnje dvi protiv Želje dobar dojam ,sram vas bilo ne igra se za dojam u tjadan izgubit od želje 5:1 bruka ,Markoviću kad si zadnji put napravio prekršaj da ne pričam o kartonu ,glumci ima li itko hrabrost nanjihovu kontru -polukontru napravit ptekršaj nasvojoj polovici ili centru izgleda jedino Dane ,mali Robin i ti glumiš ,uozbiljite se

• U Banja Luci se nema šta izgubit more se samo dobit jer je Borac odlična ekipa.Po meni su medju 4 najbolje ekipe u ligi jači su od slobode.

• Široki je jaka ekipa.U prošloj sezoni kada im je trebalo pobjedili sve redom u kupu i otišli u Europu.Ogadio se nogomet svakome normalnom u prošloj sezoni.Kad god zatreba za europu tada željo pada na grbavici,sarajevo na koševu i zrinjski u mostaru.Zbog takvi utakmica je široki velika ekipa i razumljivo da ih podcjenjivački tretiraju u bhtv sportskim emisijama.Nije bitno što si na selu ali najgore što klub vode seljaci i onda se zna da nisi konkurentan u ligi.Na kraju sezone opet svi pomognu seljaku da ima 1 ili 2 pretkola da može opstati jer je to veliki novac za selo 200000e

• IZJAVA D.ĆORIĆA!PA GLEDAJ ŽELJO JE DOBRA EKIPA I POBJEDILI SU 3 PUTA ZASLUŽENO.IZJAVA SABLJIĆA.NISMO BILI U MOMENTU A OVI ŠIROKI MOŽE MNOGO POSEBNO KAD JA PROMJENIM SISTEM KAO PROTIV ZRINJSKOG.IZJAVA KRALJEVIĆA.ČEKAMO UTAKMICE KAO U KUPU PROŠLE SEZONE,SAMO TAKAV NOGOMET ŠIROKI MOŽE IGRATI U OVOJ LIGI.ŠTO KAZATI ČITATELJI PORTALA VEĆ DA SU PRVA I TREĆA IZJAVA REALNE A DRUGA TIPIČNO TOVARSKA A BLAGO TOVARU DOK IMA SELJAČKI KLUBOVA.

• Svi u Banja Luku.
    Ljudi moji idemo svi,ajde malo se svi aktivirati,ne biti samo pasivni promatraci i pickice.Sjedo u auto i pravac BL,ili sa Skriparima.Bit ce odlican provod i puno zajebancije.Klub se ne bodri lajkovima nego grlom i dlanovima.Probudi se grade,Široki nas treba,zadnja utakmica u ovoj 2017,ispratiti nase momke nek vide da imaju podrsku.
    Uz tebe i kad ne ide nasa pjesma nikada ne prestaje.
    Svi u Banja Luku!

• Šta ću u BL?
      Odličan provod?
      4 h vožnje do BL i 4 u povratku uz par sati smrzavanja gledajuć nižerazredni tkz nogomet, jaki provod. Putuj ti sine, ja ću rađe bit “pičkica” a ako “me” nekad probaš zaboravit ćeš nogomet.

• Ma koce ugodit ovim igracima Sirokog.jad kadje kisa.kadje magla.kadje vruce.kad puse…pa kad njima pase dase igra pacemo nesto ustimat da pobjede jednom

• Kad se igra lopte u banjluci iću ija.Nek smo izgubili triba jopet bit uz našu momčad.Zna li ne ko kad se igra utaknica i kad naša momčad idje avutobusom u Banjluku,Samo široki.Pokazat u Banjluci kako se igra lopte.

• Kad se igra utaknica iša bi i ja gorikaren u Banjalukovu.Kad idje avutobusom naša momčad znali iko..A džaba opet će nevrime i neće naša momčad moć dobro igrat lopte.Jopet ću ja ić u Banjalukovu nema veze.Igraj lopte široki.

• Glup si.Ko prvo Široki neigra lopte nego fudbal i ni je Banjalukova ne go Banjaluka.Jopet komu ja pišem i okani se naše momčadi

• Zasto to mislis.Ako ovako ostane i Zeljo osvoji kup 3 prve ekipe Zrinjski Sarajevo i Siroki idu u Europu.Sta odmah svi kukaju kako se lako zaborave pobjede to je nepojmljivo ali dobro tako je svugdje Zeljine igre do sada i trener su bili izlozeni nemogycim kritikama Blagoje Stanic Zec Adem ma sta da pricam a sada su ikone Zelje tako da nema mjesta panici iskreno mislim da ova 4 kluba i zasluzuju Evropu svi ostali su li la toliko poz iz Sarajeva