HŽRK Grude osvojio četvrti uzastopni naslov prvaka BiH

Utakmica između HŽRK Grude i ŽRK Goražde (35:18) u sklopu 20. kola Premijerlige BiH očekivano je donijela promociju grudske ekipe u nove/stare prvakinje Bosne i Hercegovine.

Prvih 15-ak minuta gošće iz Goražda su držale rezultatski priključak i to zahvaljujući lošoj koncentraciji i realizaciji domaće ekipe, ali i odličnoj vratarki Dunji Brankovan koja je cijelu utakmicu branila odlično.

Ipak, u drugom dijelu prvog poluvremena Gruđanke pojačavaju tempo i odigravaju odlično u obrani te efikasno u napadu. Takva igra je dovela do konačnog rezultata prvog poluvremena od 20:10.

U drugom dijelu se nastavlja dominacija grudskih rukometašica usprkos tome što su uglavnom igrale mlađe igračice. Tako je svoj prvi premijerligaški gol postigla Mia Miloš (2004.godište), a svoje minute odigrala je i njena vršnjakinja Anja Boban.

Najbolje igračice utakmice bile su Dunja Brankovan kod ŽRK Goražde i Lejla Kasumačić kod HŽRK Grude.

Ovom pobjedom HŽRK Grude je dva kola prije kraja prvenstva osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka Bosne i Hercegovine s obzirom da ima osam nedostižnih bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo, a upravo Tuzlanke u narednom kolu dočekuju ekipu Gruda u derbi susretu i pokušat će tom prilikom prekinuti njihov ovosezonski prvenstveni niz od 20 pobjeda u isto toliko odigranih utakmica.

Prvakinjama je na ovom pothvatu prvi čestitao načelnik Općine Grude, Ljubo Girzelj koji je djevojkama uručio ruže.