HŽOK Smeč novim porazom od imenjaka iz Lukavca ostao bez Premijerlige BiH

Odbojkašice Smeča iz Lukavca novi su premijerligaš nakon što su i u drugoj utakmici finala doigravanja Superlige FBiH s glatkih 3:0 pobijedile Smeč iz Širokoga Brijega.

Domaće igračice nošene velikom podrškom lukavačke publike prvi set su odradile onako baš šampionski, jer je rezultat glasio 25:12. Tako je već nakon prvoga seta postalo jasno da su domaće igračice prvakinje i da će sljedeće sezone igrati u elitnom rangu bh ženske odbojke.

Nakon toga je došlo do određenog opuštanja u domaćim redovima, no gošće iz Širokoga Brijega to ipak nisu značajnije iskoristile, jer domaća ekipa u drugom setu biva bolja 25:22, odnosno u trećem setu 27:25 i tako dolazi do još jednog trijumfa s uvjerljivih 3:0.

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje u domaćim redovima. Stoga sve čestitke za ŽOK Smeč iz Lukavca, ali i HŽOK Smeč iz Širokoga Brijega, jer su i Širokobriježanke imale odličnu sezonu, no u finalu su se ipak igračice trenera Ivice Bošnjaka namjerile na boljega, te sportski podnijele poraz i Lukavčankama zaželjele puno sreće u Premijerligi BiH.

Ovako smo sinoc proslavili historijski ulazak u premijer ligu! Hvala Sioux-i #PONOSGRADA 💪🏆🎊🎉🏅