HSV nakon velike drame osvojio prvi naslov prvaka Europe

Rukometaši HSV-a iz Hamburga novi su prvaci Europe nakon što su u finalnoj utakmici u Koelnu nakon produžetaka pobijedili Barcelonu s 30:29.

HSV je zasluženo došao do naslova i to na najteži način jer su u polufinalu pobijedili najmoćniji njemački sastav i aktualnog prvaka Kiel, a onda u finalu nakon velike borbe i Barcelonu.

HSV je stalno vodio i nakraju uspio sačuvati prednost za veliku proslavu prvog naslova prvaka Europe pred 19.000 gledatelja u Koelnu.

HSV su predvodili Kraus i Lindberg s po šest zgoditaka. Kod Barcelone su najbolji bili Rutenka (8) i Tomas (7). Hrvatski reprezentativci u redovima pobjednika dali su svoj doprinos.

Domagoj Duvnjak je utakmicu završio s četiri zgoditka, Igor Vori i Blaženko Lacković su postigli po dva.

Poljski klub Kielce osvojio je treće mjesto. U utakmici za treće mjesto Kielce je svladao prošlosezonskog prvaka Kiela s 31:30. (Hina)