Hrvatski košarkaši doznali protivnika u osmini finala Eura

Srbija je u posljednjoj utakmici grupne faze skupine D Eurobasketa pobijedila Poljsku. Srbi su tako završili na prvom mjestu svoje skupine s pet pobjeda u jednako toliko utakmica.

U osmini finala igrat će protiv Italije u nedjelju od 18 sati.

Hrvatska, koja je završila treća u skupini C, u osmini finala će igrati protiv Finske u nedjelju od 14:45.

Srpska je reprezentacija u utakmici protiv Poljaka pokazala zašto je favorit Eurobasketa. Nikola Jokić krenuo je odlično u prvoj četvrtini, zabio je deset poena, dok je Vasilije Micić skupio pet asistencija. Nije mu to bilo teško jer su njegovi suigrači igrali neopterećeno, opušteno te su pogađali sve što su trebali.

Davidovac i Milutinov u drugoj su četvrtini omogućili da se starteri odmore. Davidovac je zabio sedam poena, a Milutinov deset, što je bilo dovoljno da Srbija na poluvrijeme ode s prednošću od 19 poena. Srbija je do kraja samo povećala razliku, a Poljaci nisu imali nikakve šanse stići ih.

Nikola Jokić bio je najbolji pojedinac kod Srbije. Zabio je 19 poena te uhvatio pet skokova za nepunih 18 minuta na terenu. Milutinov je zabio 16 poena, Gudurić 15, a Micić je zabio 12 poena uz devet asistencija. Kod Poljaka su samo dva igrača zabila dvoznamenkasti broj poena. Michalak je ubacio 17, a Kolenda deset. Poljaci će u osmini finala igrati protiv Ukrajine.