Hrvatska zaustavljena u polufinalu

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Europskog prvenstva u Srbiji. U okršaju s domaćinom pred 15.000 gledatelja u beogradskoj Areni Hrvatska nije pružila pravi odgovor na igru domaćina, pa nas u nedjelju očekuje bitka za broncu protiv Španjolske…

Već u prvoj minuti francuski suci isključenjem su poručili Srbima da neće tolerirati tučnjavu. Kao da su se zbog toga obrane na obje strane malo “povukle”, pa su u prvih pet minuta vratari samo pogledom pratili lopte koje su odsjedale iza njihovih leđa. Igralo se gol za gol, ali prednost je od početnih 0:1 sve do devete minute držala Hrvatska.

Srbi su tada stekli prvu prednost (6:5), no nije to dugo trajalo, opet je minimalna prednost otišla na našu stranu. U 15. minuti po prvi je put na teren ušao Ivano Balić i u nekoliko navrata jako lijepo povezao naše napade. Čuli su se u nekoliko prigoda i glasovi nekoliko stotina hrvatskih navijača koji nisu štedjeli glasnice u “paklu” beogradske arene.

Prvi put smo dva pogotka prednosti stekli u 22. minuti (9:11), a nakon što je Alilović uspio skinuti nekoliko srbijanskih napada, imali smo četiri prigode za otići na +3. Nismo realizirali, najbolju je prigodu iz “zicera” zapucao Vori, pa smo na poluvrijeme ipak odnijeli minimalnu prednost (13:14). Hrvatska je izgledala dobro, imali smo puno dobrih rješenja u napadu, nedostajalo je tek malo više obrambene čvrstoće za puno bolji rezultat.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Srbi, s tri pogotka po prvi su put otišli na dva pogotka prednosti (16:14), a naš prvi pogodak postigao je Lacković nakon petominutnog posta. Problemi su se nastavili, dvije napadačke pogreške Kopljara, promašeni zicer Gojuna, s nekoliko teških šuteva razbranili smo srbijanskog vratara Stanića, a raspucao je na drugoj strani Vujin.

Srbijanska prednost rasla je s 19:16 u 42., na 21:17 u 45. minuti, hrvatska je obrana bila prilično propusna, a na drugoj strani Stanić je “skidao” sve naše pokušaje. Kopljar je s dva pogotka smanjio na 21:19, no brzo su to Srbi vratili na +4 i mirno održavali uvjerljivu prednost. Otišli su i na 25:20 u 53. minuti i to je bio kraj svih nadanja da će Hrvatska u Beogradu preko Srbije uskočiti u finale.

Hrvatska u drugom poluvremenu nije bila na pravoj razini i prava je šteta što dobra igra iz prvih 30 minuta nije bila materijalizirana s većom prednošću. U drugom dijelu Golužina momčad nije imala pravu čvrstoću u obrani, u napadu su nam krila bila potpuno odsječena, imali smo malo, jako malo raspoloženih igrača.

Srbija će u nedjelju s Danskom razigravati za naslov najboljeg u Europi, a Hrvatsku u poslijepodnevnom terminu očekuje bitka za broncu protiv Španjolske. (HRsport.net)