Hrvatska uvjerljiva protiv Gibraltara

U prijateljskom dvoboju s Gibraltarom u Varaždinu, svojevrsnoj uvertiri u kvalifikacijski susret s Italijom, hrvatska nogometna vrsta slavila je s 4:0.

Pogotke za Hrvatsku postigli su Anas Sharbini (7), Mateo Kovačić (15), Mario Mandžukić (53-11m) i Andrej Kramarić (77).

Bila je to prva utakmica hrvatske reprezentacije u Varaždinu nakon osam godina.

Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je već u prvih 15 minuta stvorila nekoliko izglednih prilika za pogodak, a dvije i iskoristila. Sharbini je u sedmoj minuti odlično utrčao u sredinu kaznenog prostora i iskoristio dodavanje Pjace, a osam minuta kasnije 8.000 okupljenih gledatelja u Varaždinu vidjelo je najljepši potez na utakmici kada je Kovačić lijepo prebacio gostujućeg vratara za 2:0.

U nastavku utakmice svoj golgeterski post prekinuo je Mandžukić, kojemu je to bio prvi pogodak nakon 21. veljače. Njega je prvo u situaciji kada je imao loptu na glavi na dva metra od vrata s leđa odgurnuo gostujući branič, a napadač madridskog Atletica je potom sigurno izveo kazneni udarac za 3:0.

Konačni rezultat postavio je Kramarić u 77. minuti, on je s dva metra glavom spustio loptu u mrežu nakon kornera koji je izveo Pašalić.

Hrvatska je igrala u sastavu: Subašić – Vrsaljko, Jedvaj, Lešković, Leovac – Brozović (Pašalić, 65), Badelj (Jajalo, 65); Pjaca (Perišić, 57), Kovačić (Kramarić, 46), Sharbini (Rebić, 46) – Mandžukić (Kalinić, 57).

Utakmica protiv Gibraltara bila je provjera hrvatske reprezentacije pred kvalifikacijski susret skupine H za odlazak na EP 2016. protiv Italije koji će se igrati u petak na Poljudu bez prisutstva gledatelja.

Uoči tog dvoboja Hrvatska vodi na ljestvici sa 13 bodova, Italija je druga sa 11, a Norveška treća s devet.