Hrvatska u završnici slomila otpor Katara

Hrvatska rukometna reprezentacija u trećem kolu Croatia kupa pobijedila je Katar s 33:28. Bila je to ujedno i posljednja provjera uoči Europskog prvenstva, ali i odluka o osvajaču ovog pripremnog turnira.

Kod Hrvatske najučinkovitiji bio je Luka Cindrić s 8 golova, slijedi ga Luka Stepančić s 5 gola. Kod Katara najučinkovitiji u prvom dijelu bio je Frankis Carol Marzo sa 8 golova.

Prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a reprezentacija Katara došla je do prednosti od dva gola tek pred kraj poluvremena. Kauboji su u završnici utakmice zahvaljujući boljoj igri slomili otpor Katara, piše HRT.

Sastavi:
Hrvatska: Marin Šego (5 obrana), Matej Ašanin (6 obrana), Marino Marić 3, Domagoj Duvnjak, Matej Hrstić 2, Luka Stepančić 5, Zlatko Horvat 3, Josip Šarac, Igor Karačić, Josip Vekić, Željko Musa 1, Marko Mamić 1, Luka Cindrić 8(5), Vlado Matanović 3, David Mandić 2, Valentino Ravnić 1, Ivan Martinović 1, Marin Šipić 3

Katar: Danijel Šarić, Mohamed Abidi (6 obrana), Rasheed Olukulne Yusuff (7 obrana), Hassan Awad Mabrouk, Ahmad Mohammed Madadi 3, Rafael Dacosta Capote 3, Frankis Carol Marzo 8, Abdelrahman Tarek Abdalla 2, Mahmoud Ahmed Hassaballa 1, Marwane Ali Sassi 1, Allaedine Nabel Berrached 1, Yassine Binhammadi Sami 1, Youssef Ben Ali 7, Anis Benabdulrazaq Zouaoui 1, Hani Marwan Kakhi, Ameen Mowafak Zakkar