Hrvatska u nevjerojatnoj utakmici na krilima navijača osigurala finale Lige nacija

U nevjerojatnoj utakmici između Hrvatske i Nizozemske, Hrvatska je pobijedila rezultatom 4:2 i plasirala se u finale Lige nacija.

Navijači su bili glavni protagonisti već od samog početka utakmice, stvarajući nevjerojatnu atmosferu na tribinama, a ta strast se prenijela i na teren.

U prvom poluvremenu Nizozemci su dominirali, ali nisu uspjeli pretvoriti svoju nadmoć u konkretnije prilike.

U 15. minuti, Ivan Perišić je izveo sjajan prodor po lijevoj strani, ali njegov udarac je blokirao njegov bivši suigrač Dumfries.

Nizozemska je povela u 34. minuti golom Donyela Malena nakon lijepo izvedene akcije.

U 39. minuti, lijep prodor Matea Kovačića nije rezultirao golom jer nije bilo nikoga na pravom mjestu za završetak akcije.

Unatoč tome, Hrvatska je dobro stajala na terenu, ali su Nizozemci otišli na poluvrijeme s minimalnom prednošću od 1:0.

Početak drugog poluvremena donio je sjajnu priliku za Andreja Kramarića, ali nažalost nije uspio realizirati gol.

No, Hrvatska je dobila priliku za izjednačenje u 54. minuti kada je Gakpo povukao Luku Modrića, a sudac je dosudio kazneni udarac.

Kramarić je mirno izveo udarac i postigao gol za izjednačenje, te time donio Hrvatskoj nadu za prolazak u finale.

Navijači na stadionu u Rotterdamu su cijelo vrijeme bili u ekstazi, stvarajući atmosferu kao da je Hrvatska igrala na svom terenu.

Navijači u ekstazi (Foto: Pixsell)

Hrvatska je potvrdila svoju prednost u 73. minuti kada je Luka Ivanušec sjajno asistirao Mariju Pašaliću, koji je postigao gol za vodstvo 2:1.

Samo 30 sekundi prije kraja utakmice, Noa Lang je zabio gol za Nizozemsku, izjednačivši rezultat na 2:2 i odvodeći utakmicu u dramatično produžetke.

No, kao što svi dobro znamo, Hrvatska je poznata kao majstor produžetaka. To su potvrdili u 98. minuti kada je Bruno Petković postigao nevjerojatan gol s udaljenosti veće od 20 metara.

Pobjedu Vatrenih dodatno potvrđuje kapetan Luka Modrić u 116. minuti kada realizira kazneni udarac koji je sviran na Bruni Petkoviću.

Do kraja utakmice bilo je još prilika za Hrvate poput one u 120. minuti kada Petković zabija pogodak, koji bi dodatno potopio Nizozemsku, no dosuđeno je zaleđe.

Fantastična i apsolutno zaslužena pobjeda Vatrenih koji su još jednom pokazali srčanost, borbu i karakter.

Euforija više od 15.000 navijača koja je bila prisutna tijekom cijele utakmice će se nastaviti u finalu u nedjelju kada se će Hrvatska igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg polufinala između Španjolske i Italije.