Hrvatska u neviđenoj drami ostala bez europskog zlata

U finalu Europskog prvenstva u vaterpolu Hrvatska je izgubila od Španjolske rezultatom 10:11.

Hrvatska tako nije uspjela doći do treće titule europskog prvaka, dok je Španjolcima ovo prvi naslov prvaka Europe.

Granados i Sanahuja su s po tri pogotka bili najbolji strijelci Španjolske. Hrvatske strijelce je s četiri gola predvodio Luka Bukić, a po dva su postigli Marko Žuvela i Jerko Marinić Kragić.

Hrvatskoj nije pomoglo ni 14 obrana sjajnog Marka Bijača.

Hrvatska je dominirala od početka utakmice, ali se pred sami kraj događa preokret.

Prve četiri minute zadnje četvrtine prošle su bez pogotka, a onda su Španjolci iskoristili igrača više i golom Sanahuje smanjili na 10:9.

Španjolci su još jednim razornim šutom Granadosa izjednačili na 10:10 na minutu i 38 sekundi prije kraja.

Isti je igrač donio prednost Španjolcima 49 sekundi prije kraja. Hrvatska je imala napad s igračem više za izjednačenje, ali je šut Lorena Fatovića blokiran.

Hrvatskoj je ovo bilo peto finale i treći poraz u dvoboju za europsko zlato, dok je Španjolska u svom četvrtom finalu prvi put izašla kao pobjednik.